Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEDAŞ SEDAŞ'ta Aydınlatma Denetimlerine Başladı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEDAŞ SEDAŞ'ta Aydınlatma Denetimlerine Başladı

TEDAŞ SEDAŞ'ta Aydınlatma Denetimlerine Başladı
TEDAŞ, SEDAŞ hizmet bölgesinde aydınlatma denetimlerine başladı
24.09.2019 / 22:45

Enerjimagazin- Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’de cadde ve sokak lambaları bazı yerlerde, 23 Eylül-7 Ekim arası gündüz saatlerinde kontrol amacıyla devreye alınacak ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) tarafından aydınlatma denetim çalışması yapılacak.


Elektrik Dağıtım Şirketleri nezdinde genel aydınlatma denetimini yapma yetkisi olan TEDAŞ’ın SEDAŞ faaliyet bölgesinde (Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’de)  aydınlatma tesisleri ve sayaç ölçü devrelerini inceleme ve denetleme çalışması 23 Eylül ile 7 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Söz konusu denetim sırasında bazı günler gündüz saatlerinde tüketim kontrolü amacıyla armatürler devreye alınacak ve yanar halde tutulacak.


SEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, “TEDAŞ Aydınlatma Denetim Heyeti çalışmaları kapsamında, bölgemizde önemli bir aydınlatma denetim çalışması gerçekleştirilecektir. Vatandaşlarımız bu çalışmalar sırasında kontrol amaçlı genel aydınlatma lambalarının gündüz de devreye alındığını görebilirler. Denetim süresince gündüz saatlerinde SEDAŞ faaliyet alanının bazı bölgelerinde, sokak ve cadde aydınlatma armatürleri kontrol amaçlı yanar halde olacaktır.” denildi.


Bu haber toplam 1263 defa okundu


YAZARLAR