Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı Ankara'da Gerçekleştirilecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı Ankara'da Gerçekleştirilecek

4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı Ankara'da Gerçekleştirilecek
4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek.
02.11.2019 / 19:57

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ, EPDK Başkanı Mustafa YILMAZ, ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat ÇEÇEN ile GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar ARSLAN'ın konuşmacıları arasında oldukları 4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı 18-19 Aralık 2019 tarihlerinde Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek. Çalıştay kapsamında düzenlenecek olan ELDER Utility Day girişimcilik yarışmasında ilk 3’e seçilen girişimcilere 300.000 TL ödül dağıtılacak.


EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve GAZBİR tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “Enerjide Ar-Ge Çalıştayı” Türkiye’deki üniversiteleri, teknokentleri ve Ar-Ge şirketlerini elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleriyle buluşturacak.


Etkinlikte; elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerinin Ar-Ge projelerine yönelik öncelik ve ihtiyaçlarının, üniversite ve araştırmacıların sektöre yönelik projeleri ve ilgili kurumların Ar-Ge desteklerinin katılımcılar ile paylaşılması hedefleniyor.


Bu sene ELDER yine bir ilke de imza atarak elektrik dağıtım sektörü özelinde tohum aşama teknoloji girişimlerini sektör ile buluşturmak üzere “ELDER Utility Day” girişimcilik etkinliğini de Çalıştayın ikinci gününde gerçekleştirilecek.


Fikirlerini geliştiren ve belli aşamaya getiren erken aşama genç teknoloji şirket girişimcileri (MPV öncesi, MPV hazır, MPV sonrası, ürün hazır veya satışı yapılmış) arasından sektöre en yakın olanları seçilerek sahne alacağı ELDER Utility Day’de, izleyici olarak yer alan potansiyel girişimciler ve yatırımcılar da yenilikçi fikir ve iş modellerinden haberdar olma ve yükselen girişimler ile tanışma fırsatı elde edecekler.


ELDER Utility Day’de sahne almayı hak eden girişimcilere; basın, paydaş, iş birliği olanakları, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebileceği bir ortam sağlanıyor. Bununla birlikte ilk 3’e seçilen girişimcilere toplam 300.000 TL ödül dağıtılacak.


Bu haber toplam 1036 defa okundu


YAZARLAR