Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA TKYD Üyesi Oldu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA TKYD Üyesi Oldu

ENERJİSA TKYD Üyesi Oldu
Elektrik dağıtım ve perakende satışta Türkiye’nin lider şirketi Enerjisa Enerji, TKYD üyesi oldu.
09.11.2019 / 14:13

Enerjimagazin-Türkiye’de kurumsal yönetim anlayışının tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’ne Enerjisa'da katıldı. Elektrik dağıtım ve perakende satışta Türkiye’nin lider şirketi Enerjisa Enerji, TKYD üyesi oldu.


Adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine inşa edilen kurumsal yönetim anlayışının 2003 yılından bu yana Türkiye’de yaygınlaştırılması misyonuyla hareket eden Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), kurumsal üye profilini genişletmeye devam ediyor.  Elektrik dağıtım ve perakende satışta Türkiye’nin lider şirketi Enerjisa Enerji TKYD üyesi oldu. 


Feyyaz Ünal: “Üye profilimiz ve çalışma alanımız her geçen gün genişliyor”


TKYD’nin 58 kurumsal üyesi ile birlikte, kurumsal yönetim anlayışının ülke genelinde tüm şirketlerde yaygınlaşması için çalıştığının altını çizen TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Feyyaz Ünal, “Çünkü şirketlerin çok daha uzun ömürlü olabilmeleri, rekabet edebilirlikleri, sürdürülebilir yapılar olabilmeleri ne kadar kurumsal yönetildiklerine bağlı. Dolayısıyla ülkeler için sürdürülebilirliğin ve kalkınmanın yolu, mikro ölçekten bakıldığında şirketlerin iyi yönetilmesinden geçiyor. Bu bakış açısıyla, alanlarının önde gelen şirketlerini derneğimize kazandırarak kurumsal yönetim ekseninde yürüttüğümüz çalışmaların alanının her geçen gün genişlemesini ülkemiz adına son derece önemli buluyoruz. Enerjisa Enerji’nin katılımıyla daha da güçlenen derneğimiz, ülkemizde kurumsal yönetim anlayışının yaygınlaşması adına çok daha sağlam adımlarla yol almaya devam edecek.”


Kurumsal yönetimde referans noktası


Özel sektör, medya, düzenleyici kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve akademik dünya arasında önemli bir iletişim ağı kuran TKYD’nin kurumsal üyelerinin haricinde, 600’ü aşkın bireysel üyesi de bulunuyor. Üyelerine eğitim programları, yayınları, açık gündem toplantıları, Anadolu Seminerleri ve paneller yoluyla ulaşan TKYD, bu çalışmalarını kamuoyuyla da paylaşıyor.


Bu haber toplam 885 defa okundu


YAZARLAR