Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi Başvuruları Başladı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi Başvuruları Başladı

Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi Başvuruları Başladı
Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) başvuruları başladı.
17.11.2019 / 11:39

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü (EİGM), Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi’ne (YEVDES) başvuruların başladığını duyurdu. Proje başvuruları, 02 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek.


Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, 07 Mart 2019 tarihinde başlayan ve 30 ay sürecek olan, IPA 2015 TR2015/EN/07/A1-02/001 Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) başvuruları başladı. Proje başvuruları www.yevdes.org internet sitesi üzerinden 02/12/2019 tarihine kadar alınacak.


Proje kapsamında Belediye ve üniversitelere yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği yatırımlarına yönelik eğitimler verilecek ve çalışma ziyaretleri ve saha ziyaretleri gerçekleştirilecek. Pilot projeler için tedarik dokümanları hazırlanacak ve mühendislik desteği sağlanacak ve üniversitelere yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında Ar-Ge desteği sağlanacak.


Proje ile 800 kişiye yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında eğitim verilmesi, 80 adet yenilenebilir enerji fizibilite çalışması ve 80 adet enerji verimliliği etüdü yapılması, 20 adet projeye mühendislik desteği sağlanması ve Ar-Ge projelerine destek sağlanması hedefleniyor.


Bu haber toplam 981 defa okundu


YAZARLAR