Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan Dönmez'den Elazığ Açıklaması
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Dönmez'den Elazığ Açıklaması

Bakan Dönmez'den Elazığ Açıklaması
Bakan Dönmez: Elektrik dağıtımda ve doğalgaz dağıtımda önemli kesintiler yok.
08.02.2020 / 14:56

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede gerek elektrik dağıtımda, gerekse doğalgaz dağıtımda önemli kesintilerin olmadığını bildirdi.


A Haber canlı yayınında konuşan Bakan Dönmez, açıklamalarında aşağıdaki ifadelere yer verdi:


“Gerek elektrik dağıtımda, gerekse doğalgaz dağıtımda önemli kesintiler yok. Sadece yıkık binalardan dolayı kısmi kesintiler söz konusu. Bakanlığımızın kriz merkezi görev başında. Anlık bilgileri alıyoruz. Bölgedeki ekiplerimizde hasar tespit çalışmalarını sürdürüyorlar.


O bölge bizim sadece iletim, dağıtım açısından değil, üretim açısından da önemli bir bölge. Fırat havzasında yaklaşık 4 5 önemli barajımız var. Atatürk, Keban, Birecik gibi. Orada da şu anki tespitlere göre herhangi bir önemli sorun yok. Depremin olduğu anlarda otomatik kesme üniteleri devreye girmişti onlarda şimdi çalışmaya başladılar. Kırsala ulaşmada bazı zorluklarımız var, ekiplerimiz oralara da ulaştıkça oradaki durumu da kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi.


Bu haber toplam 5179 defa okundu


YAZARLAR