Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Üçüncü Sondaj Gemisi Kanuni Türkiye’de
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Üçüncü Sondaj Gemisi Kanuni Türkiye’de

Üçüncü Sondaj Gemisi Kanuni Türkiye’de
Kanuni adı verilen üçüncü sondaj gemisi Türkiye’ye giriş yaptı.
20.03.2020 / 20:24

Enerjimagazin-Doğu Akdeniz’de hidrokarbon arama ve sondaj faaliyetlerinin daha güçlü bir şekilde sürdürülmesi için Kanuni adı verilen üçüncü sondaj gemisi Türkiye’ye giriş yaptı. 35 TPAO personeliyle bu sabah Taşucu Mersin açıklarındaki demir sahasına ulaşan Kanuni’ye koronavirüs tedbirleri çerçevesinde giriş ve çıkışlar yasaklandı.


Seyir için gereken bakım, tedarik ve test işlemleri Birleşik Krallık’ta tamamlandıktan sonra ülkemize doğru yelken açan Kanuni, 18 günlük seyrin ardından 13 Mart’ta Doğu Akdeniz’deki karasularımıza giriş yaparak, bu sabah Taşucu Mersin açıklarındaki demir sahasına ulaştı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 35 TPAO personeliyle Türkiye’ye giriş yapan Kanuni’ye koronavirüs tedbirleri çerçevesinde giriş-çıkış yasak olacak. Koronavirüs önlemleriyle ilgili sürecin tamamlanmasının ardından geminin bakım, güncelleme ve geliştirme süreci başlayacak.


Bu haber toplam 5319 defa okundu


YAZARLAR