Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 2020 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje Başvuruları Alınmaya Başlandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

2020 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje Başvuruları Alınmaya Başlandı

2020 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje Başvuruları Alınmaya Başlandı
2020 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) başvuruları alınmaya başlandı. Başvurular, 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek.
04.04.2020 / 17:45

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 2020 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) başvuruları alınmaya başlandığını duyurdu. Endüstriyel işletmelerin Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketlerine hazırlattıkları verimlilik artırıcı proje (VAP) başvuruları 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek.


Başvurular, posta yoluyla “Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:2 06520 Çankaya/Ankara” adresine yapılacak ve ayrıca vapdestek@evced.gov.tr elektronik posta adresine gönderilecek.


Verimlilik artırıcı proje desteklerinden yararlanmak isteyen endüstriyel işletmelerin aşağıdaki şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartları sağlamayan başvurular değerlendirmeye alınmayacak.


Başvuru tarihi itibarıyla, Bakanlık veri tabanına kayıtlı olması,

Enerji yöneticisi sertifikasına sahip birisini enerji yöneticisi olarak görevlendirmesi,

Son üç yıla ait yıllık toplam enerji tüketimlerinin ortalamasının beşyüz TEP ve üzeri olması ve bu bilgilerin Bakanlık veri tabanına girilmesi,

Belgelendirmeye esas olan yürürlükteki TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Standardına göre Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite olmuş veya Türk Akreditasyon Kurumu tarafından kabul edilen kurumlarca akredite olmuş uygunluk değerlendirme kuruluşlarınca verilmiş belgeye sahip olunması veya belgelendirme başvurusu yapıldığına dair başvuru yapılan kurum veya kuruluş tarafından düzenlenmiş belge sunulması. 


Bu haber toplam 8950 defa okundu


YAZARLAR