Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TürkAkım'dan Sağlık Çalışanlarına Destek
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TürkAkım'dan Sağlık Çalışanlarına Destek

TürkAkım'dan Sağlık Çalışanlarına Destek
TürkAkım Projesi tarafından Kıyıköy halkının ve bölgedeki sağlık çalışanlarının korunmasına destek olmak amacıyla malzeme ve ekipman bağışında bulundu.
24.06.2020 / 16:55

Enerjimagazin-TürkAkım, COVID-19 salgını esnasında Kıyıköy halkının ve bölgedeki sağlık çalışanlarının korunmasına destek olmak amacıyla, Kıyıköy’de hanelere ve çevre il ve ilçelerde sağlık kurumlarına dağıtılmak üzere koruyucu sağlık ve temizlik malzemesi bağışında bulundu.


TürkAkım Projesi, “iyi komşuluk” politikası çerçevesinde, Kıyıköy nüfusunun tamamına dağıtılmak üzere üç katlı cerrahi maske ve eldivenlerden oluşan sağlık kitleri hazırladı. Buna ek olarak, Trakya bölgesindeki çeşitli sağlık kurumlarına cerrahi maske, N95 maske, cerrahi eldiven, önlük, siperlik, temassız ateşölçer ve dezenfektandan oluşan koruyucu ekipman kitleri bağışlandı.


Ayrıca, Kıyıköy’ün turizm potansiyelinin desteklenmesi çalışmaları kapsamında bölge sakinlerinin ve beldeye gelen misafirlerin sağlığının korunması için Kıyıköy Kültür ve Turizm Derneği’ne çok sayıda ozonlu hava temizleme cihazı bağışlandı. Bu cihazlar, Kıyıköy’deki otel, pansiyon, kamp alanı, restoran ve cafelerin yanı sıra ortak kamusal alanların dezenfeksiyonu için kullanılarak beldenin turizm faaliyetlerini güvenle yeniden başlatmasına olanak sağlayacak.


Maske ve eldiven kitlerinin Kıyıköy sakinlerine dağıtımı muhtarlar ve Vefa Sosyal Destek Grupları aracılığıyla gerçekleştirilecek. Bağışlanan sağlık malzemeleri ise Kırklareli, Saray, Vize ve Kapaklı Sağlık Müdürlükleri tarafından ilgili devlet hastanelerine ulaştırılacak.


TürkAkım ailesi olarak, COVID-19’un yol açtığı küresel sağlık krizinde Trakya’daki komşularımızla dayanışma arzusundan hareketle tedarik ettiğimiz bu malzemelerin, sağlık çalışanlarımızı ve Kıyıköy halkını hastalıktan korumasını diliyoruz.


Bu haber toplam 10438 defa okundu


YAZARLAR