Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Oruç Reis Çalışma Yapacağı Alana Ulaştı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Oruç Reis Çalışma Yapacağı Alana Ulaştı

Oruç Reis Çalışma Yapacağı Alana Ulaştı
MTA Oruç Reis sismik araştırma gemisi, yeni görevi için Antalya’dan demir alarak, Akdeniz'de çalışma yapacağı alana ulaştı.
04.09.2020 / 14:34

Enerjimagazin- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, MTA Oruç Reis sismik araştırma gemisinin yeni görevi için Antalya’dan demir alarak, Akdeniz'de çalışma yapacağı alana ulaştığını bildirdi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Oruç Reis'e Türk Deniz Kuvvetleri tarafından refakat ve koruma sağlanıyor.


Bakan Dönmez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Türkiye’nin enerji bağımsızlığı için Akdeniz’de ve Karadeniz’deki çalışmaların aralıksız devam edeceğini bildirdi.


Paylaşımında Oruç Reis'in fotoğrafına yer veren Dönmez, "MTA Oruç Reis Sismik Araştırma Gemimiz, Akdeniz’deki yeni görevi için Antalya’dan demir alarak, çalışma yapacağı alana ulaştı. 83 milyon arkanda Oruç Reis. Rast gele." ifadelerini kullandı.


Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı da, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki deniz yetki alanlarında sismik araştırma faaliyetine başlayan Oruç Reis araştırma gemisine Türk Deniz Kuvvetleri tarafından refakat ve koruma sağlandığını duyurdu.


Milli Savunma Bakanlığının, sosyal medya hesabından Oruç Reis ile ilgili fotoğraf kareleriyle yapılan açıklamada, Oruç Reis araştırma gemisine Türk Deniz Kuvvetleri tarafından refakat ve koruma sağlandığını fotoğraflarla da gösterildi.


Bu haber toplam 5009 defa okundu


YAZARLAR