Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Eşarj Bir İlke Daha İmza Attı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Eşarj Bir İlke Daha İmza Attı

Eşarj Bir İlke Daha İmza Attı
Eşarj, Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası’na (IREC) sahip ilk operatör oldu.
04.09.2020 / 14:34

Enerjimagazin-Nisan 2018’de çoğunluk hissesi Enerjisa Enerji tarafından satın alınan Eşarj, tüketilen elektriğin yenilenebilir kaynaklardan geldiğini kanıtlayan Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası’na (IREC) sahip ilk operatör oldu.


Eşarj’ın sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Eşarj Genel Müdürü Cem Bahar, “Eşarj olarak yine bir ilki gerçekleştirdik. Başından beri ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Burada sizlerin katkısı çok büyük. Artık Eşarj Türkiye’de IREC Uluslararası Temiz Enerji Sertifikasyonuna sahip ilk operatör oldu. Bu ne demek? Artık bundan sonra aracınızı istasyonlarımızda şarj ettiğinizde, burada üretilen enerji tamamen rüzgar ve güneş santrallerinden geliyor olacak. Bunun da bir uluslararası belgelendirmesi olacak. Dolayısıyla yaptığınız her kilometrede doğaya artık daha da fazla katkı saylıyor olacaksınız. Size bu imkanı sunduğumuz için biz çok mutluyuz.” dedi.


Bu haber toplam 7836 defa okundu


YAZARLAR