Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Aksa Fenerbahçe Tesislerine GES Kuracak
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Aksa Fenerbahçe Tesislerine GES Kuracak

Aksa Fenerbahçe Tesislerine GES Kuracak
Aksa, Fenerbahçe Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası tesislerine, güneş enerji sistemi kuracak.
18.09.2020 / 19:29

Enerjimagazin-Türkiye’nin enerji devi ve Kazancı Holding iştiraklerinden biri olan Aksa Elektrik, Fenerbahçe Spor Kulübü ile yaptığı anlaşma kapsamında Topuk Yaylası’nda bulunan 2.500 m2’lik Resort&Sports Topuk Yaylası tesislerine, güneş enerji sistemi kurarak yeni bir iş modeline daha imza attı.

Türkiye’nin önde gelen iki markası olan Fenerbahçe ve Aksa Elektrik arasında imzalanan anlaşma kapsamında kulüp, Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası’na kurulacak olan güneş  enerji sistemini, herhangi bir finansman ihtiyacı duymadan ve mevcut enerji maliyetlerinin üstüne çıkmadan anahtar teslim proje ile sahip olacak ve Aksa Elektrik’ten elektrik tedarik edecek.

Kazancı Holding’in iştiraklerinden biri olan ve Türkiye’nin dokuz ilinde yaklaşık 2.1 milyon aboneye elektrik tedarik hizmeti sunmanın yanı sıra Türkiye genelinde serbest elektrik piyasasında sahip olduğu geniş müşteri portföyüyle dikkat çeken Aksa Elektrik, yeni bir iş modeline daha imza atarak müşterilerine güneş enerjisi sistemi kurulum hizmeti vermeye başladı. Yeni iş modeli kapsamında Aksa Elektrik’in ilk müşterisi ise Fenerbahçe Spor Kulübü oldu. Enerji maliyetlerini düşürmek ve temiz enerji kullanmak isteyen kurumlar artık finansmanının Aksa Elektrik tarafından sağlandığı  bu yeni iş modeliyle mevcut enerji maliyetlerinin üstünde ek bir bedel ödemeden bu hizmetten anahtar teslim projelerle kolayca yararlanabilecek.

Aksa Elektrik Genel Müdürü Murat Kirazlı, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Hakan Uzun, Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan ve Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu’nun katıldığı imza töreniyle duyurulan anlaşma kapsamında kulüp, Fenerbahçe Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası Tesisleri’nde sürdürülebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisi sistemleri kullanacak. Aksa Elektrik tarafından Fenerbahçe Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası’na kurulacak olan güneş enerji sistemleri sayesinde kulüp, hiçbir ek bedel ödemeden hem enerji tasarrufu sağlayacak hem de Aksa Elektrik’ten enerji tedarikini karşılayacak.

İmza töreninde güneş enerjisi sistemleriyle sunulan iş modeli hakkında bilgi veren Aksa Elektrik Genel Müdürü Murat Kirazlı, “Enerji sektöründe her zaman ilklere imza atan bir şirket olarak, Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe’yle gerçekleştirdiğimiz anlaşmayla yeni bir iş modelini daha hayata geçirdik. Türkiye’nin bu iki büyük markasının anlaşma kapsamında birbirine değer katacağı aşikâr. Bu iş modeli sayesinde ticarethaneler, işletmeler, sanayi sektörü, kısacası elektrik tüketimi yüksek olan kuruluşlar mevcut enerji maliyetlerinin üzerine çıkmadan, anahtar teslim olarak güneş enerji sistemine sahip oluyor ve enerji maliyetlerini düşürüyor. Fenerbahçe ile ilk adımını attığımız bu iş modelinin ülkemize yeşil enerjiye yapılan yatırımlarla birlikte değer katacağını düşünüyoruz. Geliştirdiğimiz bu iş modelini yaygınlaştırmayı, daha fazla kuruluşun yeşil ve temiz enerji kaynağına hiçbir ek maliyete girmeden sahip olmasını istiyoruz” dedi.

Bakım, onarım gibi hizmetlerin de sözleşme süresince tamamen Aksa Elektrik’e ait olduğunu belirten Kirazlı, bu iş modeliyle enerji maliyetleri yüksek olan işletmelerin ciddi oranda tasarruf sağlayabileceğini sözlerine ekledi. 

Fenerbahçe ile gerçekleştirilen anlaşmanın yeni bir iş modelinin ilk adımı olduğunu belirten Aksa Elektrik Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Hakan Uzun ise, “Bugün, Türk sporunun güzide kulüplerinden Fenerbahçe ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma, uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir projenin ilk adımı. İki markanın sinerjisinin de etkisiyle bu iş modelini daha yaygın hale getirmeyi hedefliyoruz. Fenerbahçe’ye ve Türk sporuna hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, imza töreninin ardından Aksa Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kazancı’ya 53 numaralı Fenerbahçe forması hediye etti.Bu haber toplam 6982 defa okundu


YAZARLAR