Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TESK Elektrik ve Doğalgazda Acil İndirim İstiyor
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TESK Elektrik ve Doğalgazda Acil İndirim İstiyor

TESK Elektrik ve Doğalgazda Acil İndirim İstiyor
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "elektrik ve doğalgaz fiyatlarında acil indirime gidilmeli” dedi.
05.11.2020 / 15:53


Enerjimagazin-TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımızın ve halkımızın  pandeminin arttığı bu günlerde kışı rahat geçirmesi için en önemli  gider kalemi olan elektrik ve doğalgaz fiyatlarında acil indirime gidilmeli” dedi.

Elektrik ve doğalgaz faturalarının hem esnafın hem de vatandaşın  cebini yaktığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,  “Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına geçtiğimiz yıla göre yüzde 30’un  üzerinde zamlar yapıldı. Enflasyonun üzerinde yapılan bu zamlar  havaların soğumaya başladığı bu günlerde bu ayki faturalara yansıyınca  başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere dar  gelirli tüm kesimler oluşacak farkı nasıl karşılayacaklarını  şimdiden düşünmektedirler. Esnafımızın ve halkımızın pandeminin  arttığı bu günlerde kışı rahat geçirmesi için en önemli gider kalemi  olan elektrik ve doğalgaz fiyatlarında acil indirime gidilmeli. Aksi  halde hem yaşanan pandeminin önüne geçemeyiz hem de halkın mağduriyeti  artar” dedi.

Havaların soğuması ve aynı zamanda pandeminin hala devam etmesi  nedeniyle elektrik ve doğalgaza indirim yapılması gerektiğini  vurgulayan Palandöken, “Pandeminin halen devam ettiği bir süreçte  havalar da artık soğudu. Her zaman en temel ihtiyacımız olan elektrik  ve doğalgazın şimdi kullanımı daha çok artacak. Dolayısıyla elektrik,  doğalgaz faturaları esnafın da, vatandaşın da cebini yakmaya başladı.

Öyle ki hem elektrik hem doğalgaz bu yıl bir önceki yıla göre yüzde

30’un üzerinde arttı. İndirim beklenirken zam yapılmasının kimseye bir  faydası yok. Çünkü zamlar enflasyonu da artırıyor. Bu yüzden kış  aylarına girmişken, pandemide esnafın da kazancı düşmüşken, her  kesimin ihtiyacı elektrik ve doğalgaza indirim yapılmasıdır” diye  konuştu.


Bu haber toplam 2802 defa okundu


YAZARLAR