Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Aras EDAŞ Dünya Enerji Konseyi'ne Üye Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Aras EDAŞ Dünya Enerji Konseyi'ne Üye Oldu

Aras EDAŞ Dünya Enerji Konseyi'ne Üye Oldu
Aras EDAŞ, Dünya Enerji Konseyi Küresel Ortaklar Birliği'ne katıldı.
16.01.2021 / 17:21

Enerjimagazin-Türkiye’nin önde gelen Elektrik Dağıtım Şirketleri’nden biri olan Aras EDAŞ, Dünya Enerji Konseyi Küresel Ortaklar Birliği'ne katıldı. Bu konseyde dünyanın önde gelen şirketleriyle birlikte sürdürülebilir ve küresel enerji faaliyetlerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalara katkıda bulunacak. 


Enerji verimliliği konusuna oldukça önem veren ve bu alandaki çalışmalarını titizlikle sürdüren Aras EDAŞ, faaliyet alanım genişleterek uluslararası düzeye taşıdı. Enerjinin sürdürülebilir olması, yoğunluğunun azaltılması ve verimliliğindeki iyileştirmeler gibi konularda fikir alışverişinde bulunulan ve bunlara ortak çözümler üretmek için işbirliği yapılmasına olanak sağlayan bir platformda yerini aldı. 


Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, konseye üye olmaktan dolayı memnuniyetini dile getirerek "Yapacağımız çalışmalarla enerji dünyasına değer katacağımıza inanıyoruz. Dünya Enerji Konseyi’nin (DEK) global ağına katılmaktan onur ve büyük mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en büyük küresel enerji liderleri ağı olan DEK, sürdürülebilir enerji konusunda bir kuruluş. Bu konseyin küresel ortağı olmamız bize dünyanın dört bir yanındaki endüstri liderleri ve uzmanlarıyla ilişkiler kurmamız konusunda olağanüstü fırsatlar sağlayacak. Gelecekteki enerjinin daha güvenli ve sürdürülebilir olması adına DEK’in liderler programına katkı sunmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. 


Dünya Enerji Konseyi (World Energy Council), sürdürülebilir enerjinin geleceği adına çalışmalar yürüten ve bunu uluslararası düzeye taşıyarak fikir liderliği yapan, merkezi Londra'da bulunan ve 1923'te kurulmuş global bir forumdur.Bu haber toplam 2872 defa okundu


YAZARLAR