Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi GES Kuracak
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi GES Kuracak

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi GES Kuracak
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES)” kapsamında destek almaya hak kazandı.
06.03.2021 / 09:40

Enerjimagazin-Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinin görev aldığı Enerji Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından başvurulan, T.C. Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES)” kapsamında destek almaya hak kazandı.


Bakanlık tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu Güneş Enerji Santrali Fizibilite Raporu çalışmasına onay verildi. Bakanlık tarafından görevlendirilen uzmanın saha çalışmaları ise önerilen proje sahasında yapıldı.


Hazırlanacak olan fizibilite raporu ile kurulması planlanan güneş enerji santrali sayesinde üniversitenin enerji talebinin belirli bir kısmı temiz enerji kaynağı ile karşılanması öngörülüyor.  Proje ekibini çalışmalarından dolayı kutlayan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, yenilenebilir enerji verimliliği konusunda bölgemizde de farkındalık oluşmasının amaçlandığını belirtti.


Bu haber toplam 1102 defa okundu


YAZARLAR