Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Son Gün 29 Ekim
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Son Gün 29 Ekim

Son Gün 29 Ekim
Muğla'nın Bodrum ilçesine doğalgaz hattı kurulabilmesi için çalışmalar başladı.
21.10.2013 / 23:37

Bodrum’a doğalgaz abone hattı kurulabilmesi için, elektrik abonelerinin yüzde 60’ından fazlasının, “Doğalgaz Abone Bağlantı Bedeli” olan 335 lirayı 29 Ekim 2013 Salı gününe kadar ödemeleri gerekiyor.


Kaymakam Mehmet Gödekmerdan tarafından yapılan açıklamada, "Bodrum’a doğalgaz abone hattı kurulabilmesi için tüm elektrik abonelerinin 29 Ekim 2013 Salı gününe kadar Doğalgaz Abone Bağlantı Bedeli olan 335 lirayı Muğla Özel İdaresi’nin Halk Bankası Muğla Şubesi TR46 0001 2009 2590 0007 0000 26 iban nolu hesabına bağlantı bedelini yatırması gerekmektedir. Başvuru sayısı elektrik abone sayısının yüzde 60’ını geçmemesi durumunda doğalgaz hattı kurulamayacak ve yatırılan bedel işlenmiş faiziyle birlikte Muğla İl Özel İdaresi tarafından iade edilecektir" denildi.

Başkan Kocadon, Toplantıya Çağırdı

CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yaptığı açıklamada, doğalgazın gelmesini kesinlikle istediklerini belirtti. Ancak bunun ne şartlarda ne kadar süre içerisinde geleceğinin belli olmadığını belirten Kocadon, "Vatandaştan paraları topladıktan sonra, ’Yapamadık alın paraları geri’ demek olmaz. Zaten, bu durumda vatandaş da bağlantısı ne zaman yapılacağı belli olmayan bir tesise para yatırmaya çekinir. Doğalgaz temizliği kullanım kolaylığı açısından turizme ve konutlarda kullanım kolaylığı getirir. Doğalgazın ilçemize gelmesinden yanayız. Bu nedenle yarın sabah acil olarak Ticaret Odası, Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği, Esnaf Odası, Bodrum Esnaf ve Sanayiciler Derneği ve ilgili sivil toplum örgütleri temsilcilerini toplantıya çağırdık. Bir araya gelip doğalgazın hangi şartlarda geleceğini masaya yatırıp vatandaşımıza daha net bilgi aktarımı yapacağız" dedi.

Bu haber toplam 1941 defa okundu


YAZARLAR