AYDEM Nijerya'nın Da Elektriğini Dağıtacak
Haber
06 Temmuz 2014 - Pazar 13:12 Bu haber 429 kez okundu
 
AYDEM Nijerya'nın Da Elektriğini Dağıtacak
- Haberi
AYDEM Nijerya'nın Da Elektriğini Dağıtacak

Enerjimagazin- AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş, Nijerya’nın da elektriğini dağıtmaya başladı. Bereket Şirketler Grubu’na bağlı Aydem; Denizli, Aydın, Muğla, izmir ve Manisa’nın ardından yurt dışına açıldı, Nijerya’nın da elektriğini dağıtmaya başladı. Hürriyet’ten Mete Tamer OMUR’un haberine göre, Aydem, 15 milyon nüfuslu JOS bölgesinde Nijeryalı JEDC ile partner olarak çalışmaya başladı. Enerji konusunda yurt dışında da atılım yapmaya hazırlanan grup, hem bu ülkede, hem de Avrupa’da enerji üretmeyi planlıyor.
Bereket Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, “Nijerya’daki elektrik dağıtım şirketlerinden bize işbirliği yapmamız, tecrübemizi Nijerya’da değerlendirmemiz, danışmanlık görevi üstlenmemiz, hatta ortak olarak katkı sağlamamız için çağrı geldi. iki yıl önce gelen bu teklife kayıtsız kalamadık. Nijerya’ya ekip gönderdik, inceledik. Oradaki özelleştirmelerde yer almaya karar verdik. Yaklaşık 5 ay önce de JOS’un elektriğini dağıtmaya başladık” dedi. 2 Milyar insan Karanlıkta
Dünyada 2 milyar civarında insana elektrik şebekesinin ulaşamadığına dikkat çeken Saldanlı, bunun bir bölümünün de Nijerya’da olduğunu belirterek, “Elektriğin olmadığı yerde sanayiden, turizmden, hatta insanca yaşamaktan bahsetmek mümkün değil. Şirketimiz bu tür çalışmalarla, bu bölgelere bir nevi medeniyet götürülmesine katkı sağlayacak” diye konuştu. Üretimde de Olacağız  Bereket Grubu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı ise, “Nijerya zor bir bölge ama oradayız. Burada dağıtımın yanında üretim de yapmak istiyoruz. Bunun dışında hedef olarak Avrupa da gündemimizde. Buralarda da enerji üretmek istiyoruz. Yurt dışında ağırlığımızı artıracağız” bilgisini paylaştı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: AYDEM, Nijerya'nın, Da, Elektriğini, Dağıtacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı