EPDK ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ni Almaya Hak Kazandı
Haber
10 Mayıs 2024 - Cuma 17:05 Bu haber 1873 kez okundu
 
EPDK ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ni Almaya Hak Kazandı
ENERJİ Haberi
EPDK ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ni Almaya Hak Kazandı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu; TSE tarafından verilen ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı. Belge; kurum ve kuruluşların enerji politikalarını belirlemesi, enerji tüketimini yönetmesi ve enerji yönetim sisteminin performansını değerlendirerek iyileştirmelerin sağlanması esasına dayanıyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu; TSE tarafından verilen ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı.

ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi enerji verimliliği ve sürdürülebilir çevre anlayışı için büyük önem taşıyor. EPDK’nın bu kapsamda layık görüldüğü belge kurum ve kuruluşların enerji politikalarını belirlemesi, enerji tüketimini yönetmesi ve enerji yönetim sisteminin performansını değerlendirerek iyileştirmelerin sağlanması esasına dayanıyor.

EPDK yaptığı uygulamalar neticesinde TS EN 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ne layık görülerek; enerji tüketiminin azaltılmasını, enerjiden kaynaklanan masrafların kontrol altında tutularak azaltılmasını, verimliliğin artırılmasını ve israftan kaynaklanan olumsuz çevre etkisinin azaltılmasını sağladığı tescillenmiş oldu.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: epdk, enerji, elektrik, petrol, lpg
Yorumlar
Haber Yazılımı