Mensis Enerji Çin Enerji Şirketi Far East Battery İle İş Birliğine Gitti
Haber
12 Mayıs 2024 - Pazar 09:18 Bu haber 2484 kez okundu
 
Mensis Enerji Çin Enerji Şirketi Far East Battery İle İş Birliğine Gitti
ENERJİ Haberi
Mensis Enerji Çin Enerji Şirketi Far East Battery İle İş Birliğine Gitti

Geleceğin enerjisini Türkiye'ye getirmek için çalışmalarını sürdüren Mensis Enerji, elektrikli araç, enerji depolama sistemleri ve e-bisiklet müşterileri için pil ürünleri ve hizmetleri sağlama konusunda faaliyet gösteren Çin enerji şirketi Far East Battery (FEB) ile iş birliğine gitti.

İki şirket arasında imzalanan iş birliği protokolü, "İleri enerji depolama sistemlerinin geliştirilmesini ve konuşlandırılmasını" amaçlıyor.

Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklamada "Far East Battery (FEB) ile stratejik ortaklığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ittifak, gelişmiş enerji depolama sistemlerinin geliştirilmesini ve konuşlandırılmasını geliştirmeyi amaçlıyor. Mensis Enerji’nin uzmanlığını FEB’in yenilikçi teknolojisiyle birleştirerek enerji çözümlerinde yeni bir standart belirliyoruz. Ortak çabalarımız, sürdürülebilir büyümeyi ve temiz enerji girişimlerini destekleyen güvenilir ve verimli enerji depolaması oluşturmaya odaklanacak. Sürdürülebilir enerji geleceğine doğru önemli adımlar atarken yolculuğumuzu takip edin!" ifadelerine yer verildi.

Far East Battery hakkında:

2009 yılında kurulan FEB, lityum pil sistemlerine yönelik entegre çözümlerin lider sağlayıcısıdır. Bağımsız olarak lityum hücreleri, modülleri ve sistemleri vb. geliştirme yeteneği ile FEB, kullanıcılara özelleştirilmiş pil sistemi çözümleri sağlayabilir.

FEB'in Çin'de silindirik ve kese piller için Ar-Ge ve üretim yeteneklerine sahip iki lityum pil üretim üssü bulunmaktadır.

FEB, elektrikli araç, elektrikli el aleti, enerji depolama sistemi ve e-bisiklet müşterileri için pil ürünleri ve hizmetleri sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Şu ana kadar elektrikli araçlarda toplam kurulu kapasitesi 80.000 adedi, E-bisiklet pil satışları ise 3 milyon adedi aştı.

Bu arada FEB, ISO9001, COHSAS18001, IATF16949 ve VDA6.3 gibi kalite sistemleriyle ödüllendirildi ve UL, IEC ve CE gibi güvenlik sertifikalarını aldı. FEB, Avrupa, Kuzey Amerika ve Güneydoğu Asya'daki müşterilere ürün ve hizmetler sunmaktadır ve dünya çapındaki başlıca lityum pil tedarikçilerinden biri olmaya kararlıdır.

FEB, yeni enerji sektörünün benzeri görülmemiş bir fırsat sunduğuna kesinlikle inanıyor; bu nedenle, daha güvenli, yeşil ve daha iyi bir gelecek inşa etmek için müşterilerimize daha güvenli, daha güvenilir ve teknolojik açıdan gelişmiş lityum pil ürünleri ve hizmetleri sunmaya çalışıyoruz.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: Far East Battery, mensis enerji, elektrik, depolama
Yorumlar
Haber Yazılımı