VEDAŞ Çalışanlarına Yüksekte Çalışma Eğitimi
Haber
23 Şubat 2024 - Cuma 00:11 Bu haber 3158 kez okundu
 
VEDAŞ Çalışanlarına Yüksekte Çalışma Eğitimi
ELEKTRİK Haberi
VEDAŞ Çalışanlarına Yüksekte Çalışma Eğitimi

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren VEDAŞ, sahada görev yapan personeline yüksekte çalışma eğitimi verdi.

İş güvenliğinin sağlanması, olası iş kazalarının önlenmesi, iş veriminin artırılması, yeni nesil iş ekipmanlarının kullanılması ve mevcut bilgilerin güncel tutulması amacıyla verilen eğitimler, sınıf ve saha olarak iki aşamada gerçekleşti. Önce, sınıf ortamında teorik bilgi alan VEDAŞ çalışanları, sonrasında da eğitim sahasındaki uygulamalı eğitime katıldı.

Eğitimler hakkında bilgi veren VEDAŞ Muş İl Müdürü Suat Coşar; “Personelimize yeni kazanımlar sağladığımız ve mevcut bilgilerini güncellediğimiz eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Sınıf ve saha eğitimlerimiz sonucunda elde edilen kazanımlar saha süreçlerimizi iyileştirirken tüketicilerimize verdiğimiz hizmetin hızını da artırıyor. Aynı zamanda saha operasyonlarımızdaki standardizasyonun sağlanmasında da bu eğitimlerin faydasını görüyoruz. Elbette en önemlisi sahada güvenli çalışma pratiğini pekiştirerek olası iş kazalarını da yine bu eğitimlerle önlemeyi hedefliyoruz.” ifadesinde bulundu.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: vedaş, muş, eğitim, elektrik, enerji
Yorumlar
Haber Yazılımı