Yerli Yazılım KOVAN İçin İmzalar Atıldı
Haber
28 Ekim 2022 - Cuma 10:54 Bu haber 21473 kez okundu
 
Yerli Yazılım KOVAN İçin İmzalar Atıldı
DOĞAL GAZ Haberi
Yerli Yazılım KOVAN İçin İmzalar Atıldı

Ülkemizin enerji alanında en stratejik Kuruluşu BOTAŞ, Kurumsal Kaynak Yönetim Sisteminde yerli ve milli yazılım “KOVAN” ile yerlileşme yolunda büyük bir adıma imza attı.

BOTAŞ, Savunma Sanayii Başkanlığı ve HAVELSAN arasında geliştirilen yerli yazılım, BOTAŞ Kurumsal Kaynak Yönetim Sistemi (KKYS) Projesinin imza töreni 26 Ekim 2022 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

İş süreçlerinin bütünleşik bir sistem altında güvenilir, kolay ve izlenebilir olarak sağlandığı, yeni nesil iş yönetim sisteminin BOTAŞ’ta kullanımına yönelik mutabakat zaptı imza töreni 4 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da Savunma Sanayii Başkanlığında gerçekleştirilmişti.

SSB, HAVELSAN ve BOTAŞ arasında geliştirilen yerli ve milli iş birliğine yönelik imzalar 26 Ekim 2022 tarihinde İstanbul’da atıldı.

SAHA İstanbul’un düzenlediği SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarında yapılan imza törenine,  BOTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı M. Talha Pamukçu, HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, SSB Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker ile ilgili kurumların yöneticileri katıldı.

Proje kapsamında milli Kurumsal Kaynak Yönetim Sistemi olan KOVAN, BOTAŞ'ın hizmetine sunulacak. Protokol kapsamında geliştirilen Kurumsal Kaynak Yönetim Sistemi; İnsan Kaynakları, Lojistik ve Finans ana modüllerinden oluşuyor. Geliştirilen modüllerden ilki olan “Lojistik Modülü” yıl sonunda devreye alınacak ve BOTAŞ’ın kullanımına sunulacak.

Kurumdan konuya ilişkin yapılan açıklamada “Boru Hatları Güvenliği” Projesi, “Milli SCADA” Sistemi ve “Doğal Gaz Talep Tahmin” Programı gibi yerli ve milli projelerin geliştirilmesine destek veren BOTAŞ, ülkemiz ve milletimiz için son yıllarda önemi giderek artan yerlileştirme çalışmalarına katkı sağlamaya devam etmektedir." denildi.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: botaş, havelsan, doğal gaz, petrol, kovan
Yorumlar
Haber Yazılımı