Zorlu Enerji Yatırımcıları Dolandırıcılığa Karşı Uyardı
Haber
06 Ocak 2024 - Cumartesi 19:02 Bu haber 4319 kez okundu
 
Zorlu Enerji Yatırımcıları Dolandırıcılığa Karşı Uyardı
ENERJİ Haberi
Zorlu Enerji Yatırımcıları Dolandırıcılığa Karşı Uyardı

Zorlu Enerji, Smartlira.com isimli bir web sitesi üzerinden ve çeşitli sosyal medya kanallarından "Ülkenin Jeotermal ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Para Kazan" başlığı altında, Zorlu Yenilenebilir Enerji A.Ş. ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu adı kullanılarak şirketin  paylarına ilişkin, kurulan platform aracılığıyla fon toplanmasına yönelik yapılan haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.

Söz konusu duyuruların, sahte ve aldatma amaçlı olduğu ifade edilen açıklamada, “Söz konusu duyurulara binaen yasal yollara başvurulmuştur, yapılan duyurulara yatırımcılar tarafından hiçbir surette itibar edilmemesi kamuoyuna saygı ile duyulur.” denildi. 

Zorlu Enerji’den KAP’a konuya ilişkin yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş’ne bağlı yüzde 100 ortaklığımız olan Zorlu Yenilenebilir Enerji A.Ş. ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Nazif Zorlu adı kullanılarak, Smartlira.com adı ile oluşturulmuş bir web sitesi üzerinden ve çeşitli sosyal medya kanallarından "Ülkenin Jeotermal ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Para Kazan" başlığı altında, şirketlerimiz  paylarına ilişkin, kurulan platform aracılığıyla fon toplanmasına yönelik çağrı yapıldığı tespit edilmiştir. 

Söz konusu duyurular, sahte ve aldatma amaçlı olup, Şirketimiz Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., yüzde 100 bağlı ortaklığımız Zorlu Yenilenebilir Enerji A.Ş. ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet Nazif  Zorlu ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. 

Şirketlerimizden sadır olmayan, tamamen gerçek dışı, sahte, aldatma ve dolandırıcılık amaçlı söz konusu duyurulara binaen yasal yollara başvurulmuş olup, yapılan işbu duyurulara yatırımcılar tarafından hiçbir surette itibar edilmemesi kamuoyuna saygı ile duyulur.” 

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: zorlu enerji
Yorumlar
Haber Yazılımı