Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - BEDAŞ İşçilerinden Yatağan Direnişine Destek Eylemi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEDAŞ İşçilerinden Yatağan Direnişine Destek Eylemi

BEDAŞ İşçilerinden Yatağan Direnişine Destek Eylemi
BEDAŞ işçileri, özelleştirmeye karşı direnen Yatağan işçilerine destek vermek amacıyla Galata Kulesine çıkarak pankart açtılar.
03.12.2013 / 15:31

Enerjimagazin-Galata Kulesi, bu sabah saatlerinde DİSK Enerji-Sen Sendikası’nın sendikal faaliyetlerini engellemek amacıyla işten atılan ve günlerdir direnişte olan BEDAŞ işçilerinin, özelleştirmeye karşı direnen Yatağan işçilerine destek eylemine sahne oldu.

DİSK Enerji-Sen Özelleştirmeye karşı direnen Yatağan işçisi ile dayanışmayı Galata Kulesi’nde gerçekleştirdiği eylemle İstanbul’un kalbine taşıdı.

DİSK’e bağlı sendikaların Yatağan ile dayanışma eylemi gerçekleştirdiği bugün BEDAŞ’tan işten atılan DİSK Enerji-Sen üyesi işçiler, Galata Kulesi’nde yaptığı eylemle Yatağan direnişini İstanbul’dan selamladı.

DİSK Enerji-Sen üyesi BEDAŞ işçileri Yatağan işçilerinin direnişine destek vermek amacıyla bugün saat 11.00’de Galata Kulesi’ne çıkarak bir pankart açtı.
Eylemde direnişlerinin 21’inci günündeki Bedaş işçileri “Bedaş Direnişinden Yatağan’a Bin Selam – Direne Direne Kazanacağız” yazılı bir pankart açarak ”Zafer Direnen Emekçinin Olacak”, "Yatağan İşçisi Yanlız Değildir", “İşimizi Geri İstiyoruz”, "Limak Şaşırma Sabrımızı Taşırma" şeklinde sloganlar attılar.


BEDAŞ işçileri daha sonra basın açıklamasını okudular. Yapılan açıklamada, “Bizler özelleştirilmiş diğer bir kurum BEDAŞ'ın işçileri olarak işimize geri dönmek için direniyoruz. BEDAŞ'ta sendikamız DİSK Enerji-Sen'le, insanca koşullarda çalışma düzeni için mücadele ederken işimizden atıldık. Başlattığımız direnişi mutlaka kazanacağız. Yatağan'da direnen enerji işçilerine ve maden işçilerine selam olsun" ifadeleri yer aldı.


Kulede yirmi dakika boyunca eylem yapan BEDAŞ işçileri, yapılan açıklamanın ardından eylemlerini sonlandırdılar. Polisin müdahale etmediği eylemciler, Galata Kulesi'nden olaysız bir şekilde ayrıldılar.


Bu haber toplam 3186 defa okundu


YAZARLAR