Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Başbakan'dan 4/C'lilere ve Emeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü Haber
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başbakan'dan 4/C'lilere ve Emeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü Haber

Başbakan'dan 4/C'lilere ve Emeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü Haber
Başbakan Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve 4/C’lilerle ilgili bir çalışmanın olmadığını söyledi.
04.02.2014 / 16:48

Enerjimagazin-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tahran dönüşü uçakta Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve 4/C’lilerle ilgili bir çalışmanın olmadığını söyledi.


Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a İran dönüşü uçakta Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve 4 C'lilerin durumunu sordu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesi gerek Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve gerekse 4/C’lilerle ilgili bir çalışmanın olmadığını söyledi.


Pazarcı Başbakan Erdoğan ile arasında geçen diyalogu Twitter hesabından “Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve 4 C'liler, size söz verdim ve Başbakan'a sordum. Ancak, seçim öncesi sizlerle ilgili bir çalışma olmadığını söyledi. Seçim sonrası çalışma yapılmaz diyenler: Başbakan soruma cevap verirken, seçim öncesi popülist politika yapmaktan yana olmadığını söyledi.” şeklinde duyurdu.
Bu haber toplam 123280 defa okundu
YORUMLAR
ayhan aşar: 
"emklilik"
madem cozulmeyecek emklilik bendende 100 oy yok gule gule akp zor gelirsin basa konusmasını bilmeyen suruyeler versin sana oy gule gule
24.02.2014 / 23:57
Murat POLAT: 
"ERKEN EMEKLİLİKLE NE ALAKASI VAR"
Erken Emeklilik koydunuz bizim haklı davamızın adını, Neden pirimi eksik olana kolaylık sağlıyorsunuzda bizlere sağlamıyorsunuz bu bir ayrımcılık değilmidir bizlerin üçde biri kadar pirimi bile olmayanlara pirim borçlanması oluyorda neden bizler 10.000 lere yaklaşmış pirimimizle böyle bir hakka sahip olamıyoruz,Zamanın fırsatcı hükümeti bizleri yem olarak kullandı Çok acı bir deprem olayını vatandaşına karşı koz olarak kullandı.Ve son sözüm AKP ye lütfen partinn isminşn açılımına uygun bir şekilde adaletli olarak O dönemin fırsatcılarının elimizden aldığı hakkımızı iade edin.Ellerim kırılsaydıda size oy vermeseydim bundan sonrada bu mesele çözülmedikce oy verirsem yine kırılsın ellerim.
12.02.2014 / 19:17
süleyman özen: 
"eyt hakkında"
valla kusura bakma akp zaten gecikmiş bir mesele bu eyt meselesi birde popilizm den bahsediliyor üzgüzüz eyt liler adına bizler popilist davranacağız bundan emin olun sizlerin bir eli yağda bir eli balda vede 2 yılda kıyak emeklilik bize gelince kol saati yok öyle yağma böyle adalet kalkınma olmaz sizlerin çıkartmadığı ne eski kanunları değiştirdiniz bize gelince bu kanunu biz çıkartmadıkmı oluyor lütfen AKP sizleri akla mantığa davet ediyorum hak haklınındır sonucuna katlanmakta size düşer unutmayın ummadık taş baş yarar biz eyt lerden söylemesi.
04.02.2014 / 23:35

""
eyt sorununu çözmeyen devleti bizde istemiyoruz hadeeeeeeeee güle güle akp
03.02.2014 / 15:41

""
Sadaka değil hakkımızı istiyoruz
02.02.2014 / 02:25
bekir alanya: 
"eyt madurlaru"
bizim hukumetımız kendı vatandaşından cok dışarı vatandaşlarıyla ılgılenıyor yurt dışına ve suriyeden gelenlere tanınan kolaylıkların karsılıgı olan parayı eyt takılanlara verseydı belkı secımlerı kazanırdı ama sımdı asla kaznamayacakkkkkkk
01.02.2014 / 21:56
GÜVEN KARABULUT: 
"O ZAMAN"
SAYIN BAŞBAKANIM BU GÜNE KADAR GECİKTİRMENİZİ NASIL SAVUNACAKSINIZ.POPULİST DAVRANMAK İSTEMEYEN DEVLETİ DÜRÜST YÖNETMEK İSTEYEN HAKKA HUKUKA SAYGI GÖSTEREN MAZLUMUN VE HAKKI YENENİN YANINDA OLANDIR.EYT LİLERİN HAKKI YENMİŞTİR YANIMIZDA OLMAYANIN YANINDA OLMAYIZ OLANADA ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DİLİMİZ DÖNDÜĞÜNCE ENGEL OLURUZ.NASILKİ SİZ OY ARAYIŞI İÇİNDESİNİZ BİZLERDE HAK ARAYIŞI İÇİNDEYİZ.HAKKIMIZI SAVUNAN SİYASİ GÖRÜŞTE BİRLEŞEBİLMEK UMUDU İLE.SAYGILAR.
31.01.2014 / 13:50
TUNA: 
"BAŞBAKANIM"
Başbakanım televizyonda bu söylediklerinizi mağdur kesimi yanınıza alarak konuşabilirmisiniz? Ve bu güne kadar memurunuza,emeklinize,neye dayanarak haklar verdiniz?Başka devletlere mensup olan vatandaşlara neye dayanarak yardım ettiniz suriyedeki sığınan vatandaşlara kendi vatandaşınızdan daha çok neden önem verdiniz?Biz yaş mağdurlarının neye dayanarak haklarını vermek istemiyorsunuz? Erken emeklilik değil yaşı geçmiş primi dolmuş sizin sözünüzün emeklilik hakkı bu bu konuya göre bence karar verin.
31.01.2014 / 12:00
4c mağduru: 
"4c lilere inşallah muhtaç kalırsınız"
şimdi böyle diyip sonra 4c lilerin oylarına muhtaç kalmayın sonra
30.01.2014 / 18:42
yetiş türköz: 
"4/C o da neymiş"
kendimizi kandırmayalım bu hükümetin hiç bir zaman işçilerin menfaatine dair bir politikası olmadı olmayacaktırda darma duman olmuş içi boşaltılmış olan hazineye hiç bir surette 4/c yükünü sarmayacaklardır seçim öncesi delikanlılık raconları seçim sonrası ben size söz vermedim ayakları...yersen yersin ..
30.01.2014 / 14:27
özcan: 
"seçim var"
saandıkta herkezle hesaplaşıcaz yaşa takılanların sesini madem duymuyorlar yada duymamazlıktan geliyorlar bizde sandıkta duyururuz sesimizi
30.01.2014 / 14:27
Gerçekçi: 
"YORUM SİZİN"
Adalet ve Kalkınma Partisi uygulamalarına bakarsak adaletsiz bir kalkınma söz konusu.Kalkınanlar bakan çocukları ve bazı yandaşlar. Adaleti soracak olursanız devletin kendi çalışanları arasında bile yok yok 4 cli yok 4 a lı yok yok 4 b li hepsi aynı işi yapsa da sosyal haklar ve uygulamalar farklı birisi öz personel diğeri üvey personel.Bu bağlamda bu hükumetten 4 clilere kadro vermesini beklemek yanlış olurdu.Zaten böyle bir beklentimiz yok.Onlar ancak devletin içindeki paralel devlete kadro verirler.Onlar ancak.Ayak kabı kutusunu dolduranlara kadro verirler.Neden gariban 4 c liye versinler ki.Sadece fakir fukara edebiyatı yaparlar Kendi adıma konuşuyorum büyük yanlış yapmışız bunlar inançlı dedik bunlar da Allah korkusu var dedik arkalarında gittik bunlarda kuyumuzu kazdılar.Bizlerin kuyusunu kazanlarında kuyusunu kazanlar çıkacaktır çıkıyordur.Bu nedenle Görelim Mevlam Neyler Neylerse Güzel Eyler
30.01.2014 / 12:09
kemal ersoy: 
"deprem gibi"
işçiyi 17 ağustos depremin etkisiyle o dönem hükümeti işçiyi yaptığı emeklilik kanunu ile vurdu. o zaman herkes adaletsiz kanun dendi.şimdi. 2 dönemdir iktidar akp eskiyi görmezden geliyor. sandıkta bende akp yi görmeden gelecem. diğer partilere de oy kullanmayacam. bu ülkede demokrasi zengin takıma var. işsiz kalınca zengin yaş 40 olunca bizi işe almıyor. siyasilerin tanıdıkları orada burada iş hayatında keyif çatıyor. çok yazık.
30.01.2014 / 11:01
bülent: 
"yolsuzluk"
Hızla yolsuzluklarının üzerini kapamakla ve yolsuzluk yapanların malını kurtarmakla meşguller ne çalışması bekliyordunuz ki.siz halen bu belediye başkanına güveniyor musunuz.neyle besleniyorsunuz anlamıyorum.
30.01.2014 / 10:46
Yuksel Korkmaz: 
"eyt"
sayın başbakan biz sadaka degıl hakkımızı ıstıyoruz . biz bu ulkenın vatandaşı degılmıyız neden cozum getıremıyorsunuz buyuk bır haksızlık soz konusu adetlı ve vıcdanlı olmak gerekmiyor mu, mac başlamış oyunun yarısında kural degıstı dıyor bu yasa
30.01.2014 / 08:58
mazlum özdemir: 
""
Zaten herşey bu hükümetin döneminde çıktı.komplo,iftira yok efndim popülist terimler bu hükümet çıkardı.ama kimsenin aklına gelmiyor.bu insanların yani 4.c lilerin emeklilikte yaşa takılanların çok zor durumda oldukları Başbakanı umurunda bile değil.
30.01.2014 / 08:52

""
Bu yasa seçimden önce çıkmazsa seçimden sora da biz istemiyoruz
30.01.2014 / 07:57
sami öngör: 
"sayın başbakan Ankarayı unutabilirsin."
Sayın başbakan biz eski akpliler, Ankarada Chp adayı Sayın Mansur Yavaşı destekliyoruz. Ankarayı artık rüyanda görünsün. EYT.
30.01.2014 / 00:24
MAĞDUR İŞÇİ: 
"çifte standart"
popülist politika uygulamayacaksınız . iyi de zaten zam yaptığınız tsk lılara yeniden bir iyileştirme yapılacağı çıktı basında bu neyin politikası, devlete bu güne kadar bir kuruş vergi vermemiş olanları,maaşa bağladınız bu neyin politikasıydı. biz ulufe istemiyoruz sadaka istemiyoruz. yıllarca çalıştık devlete prim ödedik hakkımız gaspedildi. işsisiz bir iş kapısına vardığımızda yaşlısın diyorlar, devletim de gençsin diyor biz ne yapalım nüfus cüzdanının rengini mi değistirelim bunu mu istiyorsunuz, verin o zaman bir iş çalışalım. ona hayır buna hayır , geçin bunları geçin.
29.01.2014 / 23:39
HAKAN KAYA: 
"Akp ye hayatım boyunca oy vermeyeceğim"
Akp, EYT nin hakları verilmezse yemin ederim ki hayatım boyunca Akp ye oy vermeyeceğim ve hiçkimseye de akp ye oy verdirmemek için elimden gelen her şeyi yapacağım. AKP İSTİFA.
29.01.2014 / 22:57


YAZARLAR