Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 5 HES Özelleştirildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

5 HES Özelleştirildi

5 HES Özelleştirildi
EÜAŞ'a ait 5 HES'in özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmeleri gerçekleştirildi.
02.06.2014 / 12:34

Enerjimagazin- Elektrik Üretim A.Ş.’ye (EÜAŞ) ait; Grup-1-Esendal, Işıklar (Visera), Grup-2- Kayaköy, Grup-3- Dere ve İvriz Hidroelektrik Santrallerinin 49 yıl süreyle "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmeleri gerçekleştirildi. İhalede, 5 HES için toplam 14 milyon 450 bin dolar teklif verildi.


Grup-1- Artvin İlinde bulunan Esendal, Işıklar (Visera) Hidroelektrik Santrallerinin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmeleri geçekleştirildi. İhalede 1.850 Milyon dolarlık teklifi ile en yüksek teklifi veren “Metek Hidro Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.“ ihalenin galibi oldu.


Grup-1- Artvin İlinde bulunan Esendal, Işıklar (Visera) Hidroelektrik Santrallerinin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmelerine “1-MŞÇ İnşaat Madencilik Gıda Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş, 2-Demars İnşaat Turizm Ticaret Ltd.Şti, 3-FHM Madencilik AR-GE İnşaat ve Elektrik Üretim A.Ş, 4-Metek Hidro Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş, 5-Timerk Enerji İletim Üretim Dağıtım Elektrik Madencilik Makina ve Tesisat Malzemeleri Ticaret ve Pazarlama Ltd.Şti.” katıldı.


Grup-2- Kütahya'daki 2,56 megavat kurulu güce sahip Kayaköy Hidroelektrik Santrali'nin ihalesi “Abdülmecit Modoğlu İnşaat Sanayi ve Petrol Ürünleri Ltd.Şti, Binatom Elektrik Üretim A.Ş, Çanakcılar Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş, Eyyüpoğlu Mühendislik Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ltd. Şti, Veysi Madencilik İnşaat Nakliyat Petrol Temizlik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Fortuna Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Tarhan Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş, Demars İnşaat Turizm Ticaret Ltd. Şti, Tayfurlar Enerji Elektrik Üretim A. Ş, Zafer Nakliyat Madencilik İnşaat Petrol Sanayi Ticaret Ltd. Şti, Metek Hidro Enerji Sanayi ve Ticaret A. Ş, Timerk Enerji İletim Üretim Elektrik Madencilik Makina ve Tesisat Malzemeleri Ticaret ve Pazarlama Ltd.Şti.” şirketlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Kayaköy Hidroelektrik Santrali için en yüksek teklifi 10 milyon 300 bin dolar ile “Veysi Madencilik İnşaat Nakliyat Petrol Temizlik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.” verdi. 


Grup-3-Konyaİlinde bulunan Dere ve İvriz Hidroelektrik Santralleri için en yüksek teklif, 2 milyon 300 bin dolar ile “Ülke Yatırım Araştırma Geliştirme Madencilik İnşaat ve Elektrik Üretim A.Ş.” tarafından verildi.


Grup-3-Konya İlinde bulunan “Dere ve İvriz” Hidroelektrik Santrallerinin özelleştirme ihalesine, “Abdülmecit Modoğlu İnşaat Sanayi ve Petrol Ürünleri Ltd. Şti, Erova Tarım Hayvancılık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş, Demars İnşaat Turizm Ticaret Ltd. Şti, Ülke Yatırım Araştırma Geliştirme Madencilik İnşaat ve Elektrik Üretim A.Ş, Metek Hidro Enerji  Sanayi ve Ticaret A.Ş, Timerk Enerji İletim Üretim Dağıtım Elektrik Madencilik Makina ve Tesisat Malzemeleri Ticaret ve Pazarlama Ltdi Şti.” katıldılar.


Bu haber toplam 5460 defa okundu


YAZARLAR