Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan Yıldız'dan Özelleştirme Açıklaması
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Yıldız'dan Özelleştirme Açıklaması

Bakan Yıldız'dan Özelleştirme Açıklaması
Bakan Yıldız, Tunçbilek Termik Santrali'nin de özelleştirme kapsamına alındığı açıkladı.
12.08.2014 / 14:12

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kütahya'nın Tunçbilek beldesinde faaliyet gösteren Tunçbilek Termik Santrali'nin de özelleştirme kapsamına alındığı açıkladı.

MHP Kütahya Milletvekili Alim IŞIK'ın gündeme getirdiği Tunçbilek Termik Santrali'nin de özelleştirme kapsamına alındığına ilişkin iddası Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından doğrulandı.


Bakan Yıldız, Kütahya 1. OSB’de sanayiciler ve enerji kurumlarının temsilcileriyle buluşmasında yaptığı konuşmada, "Tunçbilek Termik Santrali özelleştirme kapsamına alındı. Konu Özelleştirme Yüksek Kurulu'na (ÖYK) sunuldu. ÖYK kararı ile birlikte bu değerlendirilecek. 356 MW gücünde bir santralımız özelleştirme kapsamına alınmıştır.


Çan Termik Santralinin haricinde bizim özelleştirme kapsamına almadığımız santral kalmayacak. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye'nin farklı bölgelerinde EÜAŞ'ın özelleşecek santrallerini bir plan çerçevesinde çalışmalarımızı devam ettireceğiz" dedi.

Bu haber toplam 5447 defa okundu


YAZARLAR