Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Orhaneli Tunçbilek ve Soma B Termik Termik Santralleri İçin Süre Uzadı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Orhaneli Tunçbilek ve Soma B Termik Termik Santralleri İçin Süre Uzadı

Orhaneli Tunçbilek ve Soma B Termik Termik Santralleri İçin Süre Uzadı
Orhaneli, Tunçbilek ve Soma B Termik Termik Santrallerinin özelleştirme ihalelerinin süresi uzatıldı.
18.11.2014 / 17:47

Enerjimagazin-Orhaneli, Tunçbilek ve Soma B Termik Termik Santrallerinin ön yeterlilik ve son teklif verme tarihlerinin süresi uzatıldı.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Süre uzatıma ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre; Daha önce önyeterlilik ve son teklif verme tarihi 24 Kasım 2014 olarak açıklanan, Elektrik Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri için ön yeterlilik ve son teklif verme tarihleri ve saatleri; 08.12.2014 tarihi saat 17:00’ye


Önyeterlilik ve son teklif verme tarihi 1 Aralık 2014 olarak açıklanan Soma B Termik Santrali için ön yeterlilik ve son teklif verme tarihleri ve saatleri ise 19.12.2014 tarihi saat 17:00’ye kadar uzatıldı.


Geçici teminat tutarı, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri için 20 milyon dolar, Soma B Termik Santrali için ise 30 milyon dolar olacak.


İhaleler, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Süre uzatıma ilişkin ilanında aşağıdaki ifadelere yer verildi:


“Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ile Soma B Termik Santralinin özelleştirilmeleri amacıyla ihale edilecekleri, 23/09/2014 tarihinden itibaren yayımlanan ilanlarla duyurulmuştur.


Bahse konu ilanlarda belirtilen ön yeterlilik ve son teklif verme tarihleri ve saatleri;


Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri için 08/12/2014 tarihi saat 17:00’ye ve


Soma B Termik Santrali için 19/12/2014 tarihi saat 17:00’ye kadar uzatılmıştır.”


Bu haber toplam 6910 defa okundu


YAZARLAR