Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Yatağan Özelleştirme İhalesi İptal
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yatağan Özelleştirme İhalesi İptal

Yatağan Özelleştirme İhalesi İptal
YEAŞ'a ait 11081 no’lu Maden Ruhsatı ve bu Ruhsatın kapsadığı maden sahasının özelleştirme ihalesi iptal edildi.
20.04.2015 / 10:20

Enerjimagazin-Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’ye ait 11081 no’lu Maden Ruhsatı ve bu Ruhsatın kapsadığı maden sahasının özelleştirme ihalesi, ihaleye giren şirketlerin ihaleden çekilmeleri nedeniyle iptal edildi.


Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’ye ait 11081 no’lu Maden Ruhsatı ve bu Ruhsatın kapsadığı maden sahasının özelleştirme ihalesine ilişkin nihai pazarlık görüşmeleri Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda (ÖİB) gerçekleştirildi.


İhaleye, “Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş, Straton Maden Yatırımları ve İşletmeciliği A.Ş ve Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş.” katıldılar.


Yeniköy-Yatağan Maden Ruhsatı İhalesi Elemesiz turunda en yüksek teklif 4 milyon $ oldu. Yeniköy-Yatağan Maden Ruhsatı İhalesi'nin elemeli turunda,  Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş, elendi. İhalede, Limak İnşaat’ın elenmesinin ardından “Straton Maden Yatırımları ve İşletmeciliği A.Ş ve Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş.” şirketleri ile açık artırmaya geçildi. Açık artırma 15.9 Milyon dolardan başladı. İhalenin açık artırma bölümünde açık artırmaya katılan Straton Maden Yatırımları ve İşletmeciliği A.Ş ve Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. nin de ihaleden çekilmeleri nedeniyle ihale iptal edildi.


Bu haber toplam 5083 defa okundu


YAZARLAR