Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 HES'ler IC İçtaş'ın Oldu!
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 HES'ler IC İçtaş'ın Oldu!

Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 HES'ler IC İçtaş'ın Oldu!
Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 HES'lerin özelleştirme ihalesinin galibi Ic İçtaş oldu.
20.11.2015 / 23:47

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş.’ne (EÜAŞ) ait, Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 Hidroelektrik Santralleri ile bu Santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesini, açık artırmada 864,1 Milyon TL ile en yüksek teklifi veren Ic İçtaş Hidroelektrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi kazandı.


Elektrik Üretim A.Ş.’ne (EÜAŞ) ait, Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 Hidroelektrik Santralleri ile bu Santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesi bugün Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Toplantı Salonunda gerçekleşti.


Mersin’in Tarsus ilçesinde yer alan Kadıncık Suyu üzerinde kurulu bulunan 70 MW kurulu güce sahip Kadıncık 1 ve 56 MW kurulu güce sahip Kadıncık 2 Hidroelektrik Santralleri ile bu Santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmelerine İhaleye 10 şirket katıldı.


Elemeli turların ardından açık artırmaya kalan 6 şirket arasında kıyasıya süren yarışta 864,1 Milyon TL ile en yüksek teklifi veren Ic İçtaş Hidroelektrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi ihalenin galibi oldu. İhalenin açık artırma kısmının başlangıç rakamı 858 Milyon TL olarak belirlendi.


Bu haber toplam 3039 defa okundu


YAZARLAR