Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Borçlarına Af Yolda
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Borçlarına Af Yolda

Elektrik Borçlarına Af Yolda
TEDAŞ özelleştirme öncesinden kalan ve yaklaşık 3 milyar lirayı bulan alacağını yeniden yapılandırmak için harekete geçti.
15.03.2016 / 00:38

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) özelleştirme öncesinden kalan, yaklaşık 3 milyar lirayı bulan alacağını yeniden yapılandırmak için harekete geçti.

Hürriyet Gazetesi'nden Neşe Karanfil'in haberine göre, TEDAŞ’tan bir yetkili, yeniden yapılandırmayı düşündüklerini belirterek, ilgili bakanlıklara görüş sorduklarını söyledi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’nın olumlu görüş vermesi halinde elektrik borçlarının yeniden yapılandırılması için hazırlıklara başlanabilecek. TEDAŞ’ın, çoğunluğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde olmak üzere binlerce aboneden özelleştirme öncesinden kalma alacakları bulunuyor. Borcun 2 milyar liralık bölümünün tarımsal sulamadan kaynaklı olduğu belirtiliyor. Hürriyet


Bu haber toplam 1881 defa okundu


YAZARLAR