Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Zülfikarlar Holding’ten TP Petrol Açıklaması
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Zülfikarlar Holding’ten TP Petrol Açıklaması

Zülfikarlar Holding’ten TP Petrol Açıklaması
TP Petrol Dağıtım AŞ’nin özelleştirme ihalesinin galibi Zülfikarlar Holding’ten açıklama geldi.
21.10.2016 / 20:17

Enerjimagazin-Türkiye Petrolleri (TP) Petrol Dağıtım AŞ’nin özelleştirme ihalesinin galibi  Zülfikarlar Holding’ten açıklama geldi.


Dün gerçekleşen TP Petrol Dağıtım A.Ş.’nin sermayesinde bulunan % 100 oranındaki İdare hissesinin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 490 milyon TL ile Zülfikarlar Holding vermişti.


“İhalenin yasal süreçlerden geçtikten sonra olumlu tamamlanmasını umuyoruz. İhalenin Devletimiz, Milletimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederiz” denilen basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verildi:


“Değerli basın yayın kuruluşlarının ilgisine teşekkür ederek, kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.


Turkuaz Petrollerini bünyesinde bulunduran Zülfikarlar Holding, özelleştirme idaresi başkanlığında yapılan TP Petrol Dağıtım A.Ş.’nin sermayesinde bulunan % 100 oranındaki İdare hissesinin özelleştirilme ihalesine girmiş ve en yüksek teklifi veren kuruluş olmuştur.


Ülkemizin geleceğine ve ekonomik gelişimine olan inancımız yatırımlarımızı aksatmadan yapma konusunda bizleri cesaretlendirmektedir.


Yaklaşık 25 yıldır Turkuaz markası ile petrol dağıtım ve perakende sürecini yürütmekteyiz.


Akaryakıt sektöründe büyüme stratejimizin bir parçası olarak girdiğimiz bu ihalenin yasal süreçlerden geçtikten sonra olumlu tamamlanmasını umuyoruz.


İhalenin Devletimiz, Milletimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.”


Bu haber toplam 3017 defa okundu


YAZARLAR