Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu HES'ler Abdülmecit Modoğlu İnşaat'ın Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu HES'ler Abdülmecit Modoğlu İnşaat'ın Oldu

Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu HES'ler Abdülmecit Modoğlu İnşaat'ın Oldu
Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu HES'lerin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi Abdülmecit Modoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş verdi.
12.09.2017 / 00:34

Enerjimagazin-Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu Hidroelektrik santralleri ve bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde, en yüksek teklifi 30 milyon 540 bin lirayla Abdülmecit Modoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş verdi.


EÜAŞ’a ait “Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu” Hidroelektrik santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda gerçekleşti.


Komisyon başkanlığını Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır'ın yaptığı ihaleye, “Abdülmecit Modoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş, AKY Mutfak Eşyaları İmalatı Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Re-Ha İnşaat Madencilik Nakliye Sanayi ve Ticaret A.Ş.- Kardelen Otomotiv İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. O.G.G ve Erg Altyapı İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.” katıldı.


İhalede, bir elemesiz, iki elemeli turun ardından açık artırmaya geçildi. Açık artırma 20 tur sürdü.


İhalenin açık artırma bölümünde en yüksek teklif sahibi 30 milyon 540 bin lirayla Abdülmecit Modoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş oldu.


Kahramanmaraş'ın, Güredin Çayı üzerinde bulunan Suçatı HES, 7 MWe kurulu güce sahip.


Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bulunan Değirmendere HES, 480 kWe kurulu güce sahip.


Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bulunan Karaçay HES, 384 kWe kurulu güce sahip.


Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bulunan Kuzuculu HES ise 272 kWe kurulu güce sahip.


Bu haber toplam 2230 defa okundu


YAZARLAR