Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ'a Ait Manyas HES Özelleştirme İhalesi Tamamlanamadı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ'a Ait Manyas HES Özelleştirme İhalesi Tamamlanamadı

EÜAŞ'a Ait Manyas HES Özelleştirme İhalesi Tamamlanamadı
Manyas HES özelleştirmesi, ihalede yeterli rakama ulaşılamadığından dolayı tamamlanamadı.
16.09.2017 / 11:50

Enerjimagazin-EÜAŞ’a ait Manyas hidroelektrik santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi, ihalede yeterli rakama ulaşılamadığından dolayı tamamlanamadı.


Özelleştirme kapsam ve programında bulunan, Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ)’a ait Manyas Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığında  (ÖİB) gerçekleştirildi.


Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Balıkesir'in Manyas ilçesi Hacı Osman mevkiinde, Kocaçay üzerinde kurulu bulunan ve 20,25 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 444. Balıkesir'in ise 20. büyük enerji santrali konumundaki Manyas hidroelektrik santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi, ihalede yeterli rakama ulaşılamadığından dolayı tamamlanamadı.


Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır'ın komisyon başkanlığını yaptığı ihaleye “PPC Elektrik Tedarik ve Ticaret A.Ş, Tayfurlar Enerji Elektrik Üretim A.Ş, En-Sa Yapı ve İnşaat Turizm Nakliyat Gıda Sanayi A.Ş, İş-Kaya İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş, Amiroğlu Madencilik Kömür İnşaat Hafriyat ve Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş, Babacan Girişim Lojistik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Kılıç Enerji Üretim A.Ş” şirketleri katıldılar.


İhalede, bir elemesiz dört elemeli turun ardından açık artırmaya geçildi.


İhalenin açık artırma bölümüne kalan “PPC Elektrik Tedarik ve Ticaret A.Ş, Amiroğlu Madencilik Kömür İnşaat Hafriyat ve Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Kılıç Enerji Üretim A.Ş” şirketleri, açık artırmanın ilk turda ihaleden çekildiler. Bu gelişmenin ardından, Manyas HES'in özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde yeterli teklife ulaşılamadığından ihale tamamlanamadı.


Bu haber toplam 3531 defa okundu


YAZARLAR