Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Tortum HES Özelleştirme İhalesinin Galibi Has-Kar Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tortum HES Özelleştirme İhalesinin Galibi Has-Kar Oldu

Tortum HES Özelleştirme İhalesinin Galibi Has-Kar Oldu
Tortum HES'in özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti. verdi.
16.11.2017 / 10:03

Enerjimagazin-Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Tortum hidroelektrik santrali (HES) ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinde, en yüksek teklifi 56 milyon lira ile Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti. verdi.


Erzurum'un Uzundere ilçesinde Tortum Çayı üzerinde kurulu santral, 26,20 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 371. Erzurum'un ise 6. büyük enerji santrali konumunda bulunan Tortum HES'in işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesine “Ünal Akpınar İnşaat Sanayi Turizm Madencilik ve Ticaret AŞ, Onur Taahhüt Taşımacılık İnşaat Ticaret ve Sanayi AŞ ve Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti” teklif verdi.


Komisyon başkanlığını Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır'ın yaptığı ihalede, bir elemeli bir de elemeli turun ardından ihalenin açık artırma bölümüne geçildi. İhalenin elemeli turunda en düşük teklifi vererek elenen Ünal Akpınar İnşaat Sanayi Turizm Madencilik ve Ticaret AŞ ihale dışı kaldı.


Tortum HES özelleştirilme ihalesinin açık artırma bölümünde Onur Taahhüt Taşımacılık İnşaat Ticaret ve Sanayi AŞ ile Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti. arasında yaşanan kıyasıya yarışta en yüksek teklif sahibi, 56 milyon lirayla Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti. oldu.


Bu haber toplam 3817 defa okundu


YAZARLAR