Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÖİB, Dinar 2 HES'i Özelleştirmek İçin İhaleye Çıktı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÖİB, Dinar 2 HES'i Özelleştirmek İçin İhaleye Çıktı

ÖİB, Dinar 2 HES'i Özelleştirmek İçin İhaleye Çıktı
ÖİB, Dinar 2 HES ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazları özelleştirmek için ihaleye çıktı.
23.02.2018 / 00:48

Enerjimagazin-Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Afyonkarahisar'da bulunan 3 MWe’lik Dinar 2  HES ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazları özelleştirmek için ihaleye çıktı. Son teklif verme tarihi 05 Nisan 2018.


Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığının söz konusu ihale duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, Afyonkarahisar'da bulunan 3 MWe kurulu güce sahip Dinar 2 Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazlar İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecek.


Kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek olan özelleştirme ihalesi için en son teklifler 05.04.2018 tarihine kadar verilebilecek.


İhaleye katılabilmek için Katılımcıların istenen belgeler ile tekliflerini İhale Şartnamesi’nde belirtilen hususlar doğrultusunda hazırlayıp; “DİNAR 2 HES İHALESİNE İLİŞKİN TEKLİF - GİZLİ” ibaresi bulunan kapalı zarf içerisinde İdare’nin aşağıdaki adresine en geç, son teklif verme tarihi saat 17:00’ye kadar elden teslim etmeleri gerekiyor. Son teklif verme tarih ve saatinden sonra İdare’ye verilecek belgeler ve teklifler değerlendirmeye alınmayacak.


İhalede geçici teminat tutarı 1 Milyon TL ve şartname bedeli de 1,500 TL olarak belirlendi. İhaleye yalnızca tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grupları katılabilecek.


Dinar 2 HES, 3 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1127. Afyonkarahisar'ın ise 8. büyük enerji santrali. Tesis ayrıca Türkiye'nin 531. büyük Hidroelektrik Santrali konumunda. Dinar 2 HES ortalama 13.555.474 kilovatsaat elektrik üretimi ile 4.095 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabiliyor. Dinar 2 HES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 4.303 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapıyor.

Bu haberin tüm hakları www.enerjimagazin.com'a aittir.

Aktif Link verilerek veya açık kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu haber toplam 20868 defa okundu


YAZARLAR