Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Sütçüler HES İhalesinin Galibi GNE Elektrik Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sütçüler HES İhalesinin Galibi GNE Elektrik Oldu

Sütçüler HES İhalesinin Galibi GNE Elektrik Oldu
Sütçüler HES özelleştirme ihalesinde, en yüksek teklifi 8 milyon 620 bin lira ile GNE Elektrik Üretim A.Ş verdi.
04.04.2018 / 18:40

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait Sütçüler Hidroelektrik Santrali ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazlarınözelleştirilme ihalesinde, en yüksek teklifi 8 milyon 620 bin lira ile GNE Elektrik Üretim A.Ş verdi.


Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait, İsparta'nın Sütçüler ilçesinde bulunan Sütçüler Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesine ilişkin nihai pazarlık görüşmeleri Özelleştirme İdaresi Başkanlığında gerçekleştirildi.


İhale Komisyonu başkanlığını Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır'ın yaptığı ihaleye, AKY Mutfak Eşyaları İmalatı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, ERG Altyapı İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi, SY Enerji Madencilik Petrol Otomotiv İnşaat Nakliye Temizlik Turizm Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Erdoğanlar Enerji İnşaat Madencilik Ticaret Limited Şirketi, Metaltek Metalurji Kimya Gıda Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve GNE Elektrik Üretim AŞ” şirketleri katıldılar.


İhalede, bir elemesiz, iki elemeli tur gerçekleştirildi. Birinci elemeli turda, Metaltek Metalurji Kimya Gıda Elektrik Üretim San. ve Tic. Ltd. şirketi, İkinci turda ise AKY Mutfak Eşyaları İmalatı San. ve Tic. Ltd. şirketi en düşük teklifi vererek ihaleden elendiler.


İki elemeli turun ardından ihalenin açık artırma bölümüne geçildi. Açık artırma başlangıç tutarı 7 milyon 580 bin lira, artırım aralığı ise 20 bin lira olarak belirlendi. İhalenin açık artırma bölümünde en yüksek teklifi 8 milyon 620 bin lira ile GNE Elektrik Üretim A.Ş'den geldi.


Bu haber toplam 80620 defa okundu


YAZARLAR