Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Zorlu Enerji'den ‘’Otizme Mavi Işık Yak’’ Kampanyasına Destek
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Zorlu Enerji'den ‘’Otizme Mavi Işık Yak’’ Kampanyasına Destek

Zorlu Enerji'den ‘’Otizme Mavi Işık Yak’’ Kampanyasına Destek
Zorlu Enerji Ailesi Birleşmiş Milletler’in ‘’Otizme Mavi Işık Yak’’ kampanyasına destek olacak.
06.04.2021 / 20:46

Enerjimagazin-Toplumsal fayda sağlamak için gerçekleştirdiği faaliyetler  çerçevesinde toplumun sürdürülebilirliğini destekleyen projeler üreten Zorlu Enerji, Tohum Otizm Vakfı’nın 2013 yılından bu yana enerjisini  karşılayarak özel sektör – sivil toplum dayanışmasının örneğini  sergiliyor. Zorlu Enerji, bu yaklaşımı ile tüm paydaşlarına toplumsal  projelerde farklı alanlardaki sivil toplum kuruluşlarına nasıl destek  verilebileceğine dair yol gösteriyor.

Türkiye’nin yenilebilir enerji alanındaki öncü şirketlerinden Zorlu Enerji, otizm hastalığının erken teşhis edilmesini ve iyileşme  sürecini başlatmayı amaçlayan Tohum Otizm Vakfı’nın uzun yıllardır  destekçileri arasında yer alıyor. Tohum Otizm Vakfı’nın  gerçekleştirdiği çalışmalara destek olmayı amaçlayan Zorlu Enerji, 2013 yılından bu yana Tohum Otizm Vakfı okulunun elektriğini  karşılıyor.

Otizm alanında yurt çapında çalışmalar yürüten Tohum Otizm Vakfı  ile uzun süredir iş birliği yaptıklarını belirten Zorlu Enerji Kurumsal İletişim Grup Müdürü Funda Küçükosmanoğlu: “Zorlu Enerji  olarak her alanda olduğu gibi sosyal sorumluluk faaliyetlerimizde de  sürdürülebilirlik yaklaşımı ile hareket ediyor, eşitsizliklerin  azaltılması ve toplumun sürdürülebilirliği için sosyal sorunların  çözümünde bütünsel bir yaklaşım sergiliyoruz. 2013 yılından bu yana  otizmli çocukların erken tanı ve eğitim yoluyla topluma  kazandırılması, otizmli çocuklar ve ailelerinin eğitim ve sağlık  hizmetlerinden eşit fırsatla yararlanabilmesi için çalışan Tohum Otizm Vakfı okulunun elektrik ihtiyacını karşılayarak, destek olmaya  çalışıyoruz. Aynı zamanda Zorlu Enerji Ailesi içinde de otizm  farkındalığının yaratılması ve artırılması için iç iletişim  çalışmaları yürütüyoruz’’ dedi.

“Otizme Mavi Işık Yak” Kampanyasına Destek

Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Suat Kardaş, “Günümüzde her 54  çocuktan birinin otizm tanısı aldığı tahmin ediliyor ve bu rakam her  yıl artış eğilimi gösteriyor. Bu anlamda doğuştan gelen ve yaşamın ilk  üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizmin farkında  olan ve otizmlilerin yanında olan Zorlu Enerji’ye öncelikle iş  birlikleri için teşekkür ediyoruz. Zorlu Enerji ülkemizde özel sektör  ve sivil toplum dayanışmasına örnek olacak bir modele imza atıyor ve  uzun yıllardır enerji sponsorumuz olarak Vakfımızı destekliyor.

Birleşmiş Milletler’in otizmin hızlı artışı karşısında kamuoyunun  dikkatini çekmek için deklare ettiği 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nde, “Otizme Mavi Işık Yak” Kampanyası’nın Türkiye elçisi olan  vakfımızın yürüteceği #otizmemaviışıkyak hareketinde de Zorlu Enerji’den ve çalışanlarından aynı desteği alacağımız için mutluyuz. Bu vesileyle herkesi ‘Otizme Mavi Işık Yak’ kampanyasına destek olmak  için 2 Nisan günü mavi giyemeye, #otizmemaviışıkyak etiketi ile sosyal  medya paylaşımlar yaparak kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz”  dedi.

Zorlu Enerji Ailesi ‘’Otizme Mavi Işık Yak’’ kampanyasına destek  olacak Zorlu Grubu çatısı altında gönüllülük faaliyetlerini sürdüren Kurumsal Gönüllük Programı “Kıvılcımlar Hareketi” ve Tohum Otizm

Vakfı’nın birlikte organize edeceği otizm farkındalık eğitimine tüm Zorlu Grubu çalışanları davetli olacak ve 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nde Zorlu Center ve Zorlu Holding Levent199 binası mavi ışıkla  aydınlanacak. Zorlu Enerji ise otizme dikkat çekmek için bütün dünyada  ilgi gören Mavi Işık Yak Kampanyası’na sosyal medya hesaplarından #otizmemaviışıkyak etiketi ile paylaşım yaparak destek verecek.

Bu haber toplam 1538 defa okundu


YAZARLAR