Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Ebru Arıcı TÜREB Başkanlığına Seçildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ebru Arıcı TÜREB Başkanlığına Seçildi

Ebru Arıcı TÜREB Başkanlığına Seçildi
Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ebru Arıcı seçildi.
06.04.2021 / 20:46

Enerjimagazin- ARI-ES Enerji Genel Müdürü Ebru Arıcı, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.


TÜREB’in 29 yıllık tarihinde bir ilk yaşandı


Olağanüstü Genel Kurul ikinci toplantısını 4 Eylül 2021 tarihine erteleyen TÜREB Yönetim Kurulu toplanarak kendi içinden Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Sekreter seçimi yaptı. Yapılan seçim sonucunda Ebru Arıcı TÜREB’in ilk Başkanı olurken, Genel Sekreterliğe de Borusan EnBW Enerji Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuna Güven getirildi.


Ebru Arıcı, Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında halen aktif olan De Planlama Şirketi’ni kurarak Şehir Plancısı olarak çalışma hayatına başladı. 2005 yılında, Rüzgar Enerji Santrali projeleri çalışmalarında yer almak üzere ARI-ES Enerji Şirketi’ni kurarak, Türkiye Yenilenebilir Enerji sektörüne adım atmış ve halen Arı-es Enerji Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.  


Türkiye’de 6000 MW’ın üzerinde Rüzgar Santrali projesinin inşaat öncesi dönem ve önlisans dönemi çalışmalarını yürütmüş olup; halen öncelikle Yenilenebilir Enerji alanında olmak üzere bir çok projede çalışmalarına devam etmektedir. İleri seviyede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir.


Bu haber toplam 1573 defa okundu


YAZARLAR