Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Akenerji Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Özlem Ataünal Seçildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Akenerji Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Özlem Ataünal Seçildi

Akenerji Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Özlem Ataünal Seçildi
Akenerji Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Özlem Ataünal'ın seçildiğini KAP'a bildirdi.
08.05.2021 / 09:17

Enerjimagazin-Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Özlem Ataünal, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'ne ise Tomas Pleskac seçildi.


2000 yılından bu yana Akkök Holding şirketlerinde görev yapan Özlem Ataünal, gruptaki kariyerine Akenerji A.Ş. Bütçe ve Finans Müdürü olarak başlamıştı.


1967 doğumlu Özlem Ataünal, 1985 yılında Üsküdar Amerikan Lisesinden, 1989 yılında, Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İktisat Bankası T.A.Ş. ve Körfezbank A.Ş.de şube müdürlüğünden, Müşteri İlişkileri Yönetimi Bölüm Başkanlığına kadar çeşitli görevlerde bulunan Ataünal, 2000 yılında kariyerine Akkök Grubunda devam etme kararı aldı.


Grupta, Akenerji A.Ş. Bütçe ve Finans Müdürü olarak görev yapmaya başlayan Ataünal, 2005 yılında Akkök Holding A.Şnin CFOluğuna terfi etti. 2012 yılında mevcut görevi devam edecek şekilde, Holdingin Finanstan sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak atandı. Aynı yıldan itibaren Grubun halka açık ve yabancı ortaklı şirketleri de dahil olmak üzere, çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başladı.


2016 yılında, mevcut sorumluluklarına Strateji ve İş Geliştirme de eklendi. Akkök Holdingde Riskin Erken Teşhisi Kurulu Üyesi de olan Ataünal, 2017 yılından bu yana, enerji grubundan da sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. 2017de Akkök Holding A.Ş.nin Yönetim Kurulu Üyesi olan Ataünal, Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi.Bu haber toplam 953 defa okundu


YAZARLAR