Aksa Doğalgaz’a 5 Önemli Ödül
Haber
12 Eylül 2022 - Pazartesi 22:27 Bu haber 17909 kez okundu
 
Aksa Doğalgaz’a 5 Önemli Ödül
DOĞAL GAZ Haberi
Aksa Doğalgaz’a 5 Önemli Ödül

Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtımcısı Aksa Doğalgaz, önemli ödüller kazanmaya devam ediyor. Aksa Doğalgaz, sürdürülebilirlik hedefiyle düşük karbon emisyonuna yönelik çalışmalarını vurguladığı 2021 Yılı Faaliyet Raporu ile iletişim alanında mükemmellik standartlarını belirleyen dünyanın en prestijli platformlarından Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin (LACP) düzenlediği “2021 Vizyon Ödülleri”nde 5 dalda ödül kazandı.

Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtımcısı Aksa Doğalgaz, büyüme stratejisi ve faaliyetleri doğrultusunda insan ve çevre odaklı çalışmalarını başarıyla sürdürüyor. Aksa Doğalgaz, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından, San Diego merkezli Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından her yıl düzenlenen uluslararası Vizyon Ödülleri’nde, 2021 Faaliyet Raporu ile ödülleri topladı.

Sürdürülebilirlik hedefi…

‘Sürdürülebilirlik’ hedefinin ön plana çıktığı 2021 Yılı Faaliyet Raporu ile “Altın Ödül”e, “En Gelişmiş Rapor” dalında da “Bronz Ödül”e değer görülen Aksa Doğalgaz, “Teknik Başarı”, “En İyi 20 Türkçe Rapor” ve “En İyi 80 Rapor” dallarında gösterdiği çalışmalarla da bu yıl 5 önemli ödülün sahibi oldu. LACP Vizyon Ödülleri kapsamında düzenlenen yarışmada, dünyanın önde gelen şirketlerine ait çok sayıda faaliyet raporu, “İlk İzlenim, Rapor Kapağı, Hissedarlara Mektup, Rapor Anlatım Dili, Rapor Finansalları, Yaratıcılık, Mesaj Açıklığı ve Bilgi Erişimi” kriterleri dikkate alınarak değerlendirildi.

4,5 milyon kilometrekarelik bir orman

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, abonelerine her koşulda kesintisiz hizmet sunmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çalışan Aksa Doğalgaz, 2021 Yılı Faaliyet Raporu’nda dağıtım hizmeti verdiği tüm bölgelerde doğal gaz kullanılmasıyla sadece bir yılda 7,4 milyon ton daha az karbon emisyonu gerçekleştiğini açıklamıştı. Aynı raporda bu oranın 317 milyon ağacın oluşturduğu yaklaşık 4,5 milyon kilometrekarelik bir ormanın temizleyebileceği karbon miktarına eş değer olduğu belirtiliyor. Aksa Doğalgaz, 2021 Yılı Faaliyet Raporu ile geçtiğimiz haftalarda tüm dünyada faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak nitelendirilen International ARC Awards 2022’nin iç tasarım kategorisinde de onur ödülünün sahibi olmuştu.

Aksa Doğalgaz 2021 Faaliyet Raporu, şirketin web sitesinden incelenebiliyor: www.aksadogalgaz.com.tr/Aksa-Dogalgaz-Faaliyet-Raporu-2021.pdf

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: aksa doğalgaz, doğal gaz, enerji
Yorumlar
Haber Yazılımı