Aras EDAŞ Çalışanlarına Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi
Haber
10 Ağustos 2021 - Salı 11:09 Bu haber 8990 kez okundu
 
Aras EDAŞ Çalışanlarına Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi
Aras EDAŞ personeline, “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Yetişkin Eğitimi Programı” kapsamında Yeşilay’ın uzman eğitmeleri tarafından eğitim verildi.
GÜNDEM Haberi
Aras EDAŞ Çalışanlarına Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

Aras EDAŞ Genel Müdürlüğü zemin kat toplantı salonunda gerçekleşen eğitim, pandemi kurallarına uygun bir şekilde yapıldı. Sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek planlanan eğitim için personel gruplara ayrıldı. 10 gün süren eğitimlerde TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele) Yetişkin Eğitimi Programı hakkında bilgi verilirken yapılan mücadele kapsamında yapılan faaliyetlerin de farkındalığına dikkat çekildi.

Yeşilay tarafından oluşturulan bir program olan TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele) tütün, alkol ve madde bağımlılığı gibi sağlıklı yaşamı tehdit eden unsurlar ile ilgili toplumu bilgilendirmeyi ve farkındalığı artırmayı hedeflemektedir. Bağımlılıklarla mücadelede etkin bir eylem planı olarak hayata geçirilen bu program öncelikli olarak çocuk ve gençlerin daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürdürmelerini sağlayarak toplumdaki diğer bağımlı grupların bilinç düzeylerini artırmayı amaçlamaktadır.

Erzurum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler TBM İl Formatörü Arif Aras, madde, tütün (sigara), alkol, teknoloji bağımlılıkları ile bu bağımlılıkların insan, aile ve toplum üzerinde oluşturduğu başta sağlık olmak üzere diğer olumsuz unsurlar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak bunlarla mücadele yöntemlerini ve nasıl destek alınması gerektiği ile ilgili yöntemler hakkında bilgiler verdi.

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) her yıl yaklaşık 10 milyon öğrenci ve 3 milyon yetişkine ulaşmaktadır. TBM eğitim materyalleri İngilizce, Rusça, Arapça, Fransızca, Sırpça, Boşnakça ve Kırgızca olmak üzere 8 farklı dile çevrilerek yurtdışında da yaygınlaşması hedeflenmektedir.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Remzi Ciğerli
Etiketler: aras edaş, elektrik, enerji, fikret akbaş
Yorumlar
Haber Yazılımı