BOTAŞ ve EGAS Arasında İş Birliği
Haber
15 Şubat 2024 - Perşembe 11:40 Bu haber 7429 kez okundu
 
BOTAŞ ve EGAS Arasında İş Birliği
DOĞAL GAZ Haberi
BOTAŞ ve EGAS Arasında İş Birliği

Doğal gazdan petrole, yenilenebilir enerjiden LNG ve FSRU terminali işletmeciliğine, depolama faaliyetlerinden liman hizmetlerine pek çok alanda çalışmalarını başarıyla yürüten BOTAŞ, enerji kaynak çeşitliliğinin artırılması amacı doğrultusunda bölgesindeki enerji ortaklarıyla güçlü iş birlikleri kurmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır’a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında milli doğal gaz şirketleri BOTAŞ ve EGAS (Egyptian Natural Gas Holding Company) üst yönetimleri arasında da bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda; BOTAŞ ile EGAS arasında ilişkilerin derinleştirilmesi yönünde mutabık kalındı ve bu çerçevede doğal gaz ve LNG ticareti imkânları, doğal gaz altyapı ve yer altı depolarına yönelik iş birliği, teknik bilgi ve deneyim paylaşımı konularında istişarelerde bulunuldu.

Tarafların önümüzdeki süreçte müzakere edilen hususlara dair atacağı somut adımlar vesilesiyle ülkemizin ve bölgemizin enerji güvenliğinin desteklenmesi hedefleniyor.

Son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarla ulaştığı arz potansiyeli ve uluslararası ortaklarıyla kurduğu iş birlikleriyle BOTAŞ, küresel ölçekte güçlü bir oyuncu olarak ülkemiz için katma değer üretmeye ve geleceği şekillendirmeye devam ediyor.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: botaş, egas, doğal gaz, enerji
Yorumlar
Haber Yazılımı