ESCON Enerji Üst Üste Ikinci Kez Düşük Karbon Kahramanı Oldu
Haber
10 Mayıs 2024 - Cuma 17:09 Bu haber 2138 kez okundu
 
ESCON Enerji Üst Üste Ikinci Kez Düşük Karbon Kahramanı Oldu
ENERJİ Haberi
ESCON Enerji Üst Üste Ikinci Kez Düşük Karbon Kahramanı Oldu

Türkiye’nin ilk ve tek global enerji hizmet şirketi ESCON Enerji, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği’nin düzenlediği Düşük Karbon Kahramanı Ödül Töreni’nde, “Karbon Nötr İklimlendirme Dönüşümü: Başarılı Enerji Performans Sözleşmesi Uygulaması” projesi ile ödüle layık görüldü. ESCON Enerji böylece üst üste ikinci kez Düşük Karbon Kahramanı seçildi. Proje kapsamında işletmelerin karbon nötr olma hedeflerini gerçekleştirmeleri için yenilikçi ve çevre dostu çözümler sunuluyor.

Türkiye’nin ilk ve tek global enerji hizmet şirketi ESCON Enerji, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlenen 9. İstanbul Karbon Zirvesi kapsamındaki Düşük Karbon Kahramanları Ödül Töreni’nde ödüle layık görüldü. Geçtiğimiz yıl “ESCO Modeli ile Enerji Verimliliği ve Karbonsuzlaşma Projesi” ile ödül alan ESCON Enerji, bu yılki ödülü ise “Karbon Nötr İklimlendirme Dönüşümü: Başarılı Enerji Performans Sözleşmesi Uygulaması” projesi ile kazandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende ESCON Enerji adına ödülü şirketin Satış Yöneticisi Serkan Oran aldı.

Proses klima santral üniteleri, yerinde çatı tipi santrallere dönüştürülüyor

ESCON Enerji’nin uluslararası ödüllü ‘ESCO4ZERO’ iş modeli çerçevesinde geliştirilen proje ile işletmelerin karbon nötr olma hedeflerini gerçekleştirmeleri için yenilikçi ve çevre dostu çözümler sunuluyor. Bu kapsamda mevsim koşullarına göre merkezi sıcak su veya merkezi hava soğutmalı soğutma grubu sisteminden beslenen proses klima santral üniteleri, yerinde çatı tipi (rooftop) santrallere dönüştürülüyor. Böylece enerji verimliliği, enerji geri kazanımı ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen enerjinin kullanımı teşvik ediliyor. Endüstriyel iklimlendirme sistemlerinde sürdürülebilirlik odaklı bir dönüşümü amaçlayan proje, işletmelerin hem ekonomik hem de çevresel açıdan daha sürdürülebilir bir geleceğe geçişlerine katkı sağlıyor.

 

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: ESCON, Enerji, Üst, Üste, Ikinci, Kez, Düşük, Karbon, Kahramanı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı