EYT Kanun Teklifi Yılbaşından Sonra TBMM Gündemine Gelecek
Haber
13 Kasım 2021 - Cumartesi 08:48 Bu haber 14937 kez okundu
 
EYT Kanun Teklifi Yılbaşından Sonra TBMM Gündemine Gelecek
GÜNDEM Haberi
EYT Kanun Teklifi Yılbaşından Sonra TBMM Gündemine Gelecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in EYT'lileri ayağa kaldıran "Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır" şeklindeki açıklamasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan "Ortada herhangi farklı bir açıklama söz konusu değil" açıklaması geldi.

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuşan Akbaşoğlu, "Asgari ücret ve 3600 ek gösterge çalışmalarının yılbaşına kadar tamamlanmasının ardından EYT konusunu bir kanun teklifiyle gündeme getirip, diğer partilerle de istişare edip kamuoyuna açıklayacağız" dedi.

Asgari ücret ve 3600 ek gösterge çalışmalarına işaret eden Akbaşoğlu, konuların bir sıralama ve süreç yönetimi çerçevesinde ele alındığını kaydetti.
Akbaşoğlu, şunları söyledi: 3600 ek gösterge teklife dönüştürülüp Meclis'e geldikten sonra sözleşmeli personelin, emeklilerin durumu ve emeklilerin durumu kapsamında EYT'lilerin durumu üzerinde bu yapılan çalışmaların nihayetlenmesi süreci sonrasında bu hususları da Cumhur İttifakı olarak kendi aramızda istişareyle Meclis'in gündemine taşıma ve diğer partilerle de görüşüp kamuoyuna bu çalışmaların neticesini açıklama durumu söz konusu olacaktır.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın toplumu ilgilendiren konuların çözümüne dair bakanlık ve partinin yetkili kurumlarına talimat verdiğini söyleyen Akbaşoğlu, "Bu konuya ilişkin öncelikli bir gündem olarak, Türkiye'nin gündeminde neler var, bu hususlar ele alınmakta, buna dair yapılan çalışmalar da kamuoyuna bittiğinde açıklanmaktadır" diye konuştu.

Bu kapsamda asgari ücret ve 3600 ek gösterge çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

"İnşallah yılbaşından sonra bu konular nihayetlendiğinde TBMM'nin gündemine Cumhur İttifakı olarak getirilmek üzere çalışılmaktadır. Cumhur İttifakıyla beraber, paydaşlarımızla istişare yaparak 3600 Ek Gösterge'yle ilgili çalışmalarımızı nihayetlendirip, bunu yılbaşından sonra bir kanun teklifiyle gündeme getirip, diğer partilerle de istişare edip kamuoyuna açıklayacağız."

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Remzi Ciğerli
Etiketler: EYT, Kanun Teklifi, Yılbaşı,TBMM, Emeklilikte Yaşa Takılanlar
Yorumlar
Haber Yazılımı