SEDAŞ Depremzede Çocuklar İçin 23 Nisan Etkinliği Düzenledi
Haber
17 Nisan 2023 - Pazartesi 17:53 Bu haber 11788 kez okundu
 
SEDAŞ Depremzede Çocuklar İçin 23 Nisan Etkinliği Düzenledi
SEDAŞ, “Birlikte Eğleniyoruz” etkinliği ile deprem bölgesinden gelerek Sakarya’da misafir olan çocuklara güzel bir gün yaşattı.
GÜNDEM Haberi
SEDAŞ Depremzede Çocuklar İçin 23 Nisan Etkinliği Düzenledi

Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinin elektrik dağıtım faaliyetini yürüten Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), depremin yaralarını sarmak üzere attığı adımlara bir yenisini daha ekledi.

Sakarya’da afet bölgesinden gelen misafir çocuklara 23 Nisan etkinliği düzenlediklerini aktaran SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz “Deprem en fazla çocuklar üzerinde olumsuz etkiler yaratıyor. Biz de bu düşünce ile 23 Nisan’ı onlarla birlikte kutlamaya karar verdik. Çocuklarımızı yaşadıkları olumsuz durumun etkisinden kurtarmak, bir nebze de olsa neşeli vakit geçirmelerini sağlamak etkinlikteki temel amacımız. Depremin ilk gününden beri ekiplerimiz afet bölgesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Şu ana kadar dönüşümlü olarak 128 çalışma arkadaşımızı görevlendirdik. Ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin yaralarını sarmak hepimizin en büyük önceliği olmalı. Her yıl çalışanlarımızın çocukları ile kutladığımız 23 Nisan etkinliğini bu yıl da bölgemize misafir olan çocuklarımızla kutladık.” şeklinde konuştu.

SEDAŞ tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen, “Birlikte Eğleniyoruz” etkinliğinde çocuklara çeşitli animasyonlar, oyun parkları ve farklı aktivitelerle eğlenceli saatler yaşatıldı.

15 Nisan Cumartesi günü, 14:00 – 17:00 saatleri arasında Sakarya Kredi ve Yurtlar Kurumunda misafir olan yaklaşık 400 çocuğun katıldığı etkinlikte; ejderha kaydırak, combo oyun parkı, maymun zıpzıp, basketbol, futbol, yüz boyama ve sosis balon atölyesi yanı sıra sürpriz ikramlık stantları çocukların ilgi odağı oldu.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: sedas, depremzede, 23 nisan, elektrik, enerji
Yorumlar
Haber Yazılımı