UEDAŞ Ekipleri Kesintisiz Enerji İçin Kar Nöbetinde
Haber
10 Mart 2022 - Perşembe 22:08 Bu haber 9013 kez okundu
 
UEDAŞ Ekipleri Kesintisiz Enerji İçin Kar Nöbetinde
ELEKTRİK Haberi
UEDAŞ Ekipleri Kesintisiz Enerji İçin Kar Nöbetinde

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahmin raporlarını yayınladı. Ülke genelinde son 35 yılın Mart ayının en yoğun kar yağışı bekleniyor. Güney Marmara’yı da etkisi altına alması beklenen yoğun kar uyarısı sonrası UEDAŞ ekipleri bölgede 7/24 kar nöbetinde.
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), tüm Türkiye’de etkili olması beklenen yoğun kar yağışı için tüm hazırlıklarını tamamladı. UEDAŞ’ın saha ekipleri kesintisiz enerji için geniş araç filosu ile 7/24 kar nöbetine başladı.
UEDAŞ’tan 13 Bin Kilometrelik Şebeke Bakımı
Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyonun üzerinde nüfusa elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) ekipleri, beklenen yoğun kar yağışına yönelik çalışmalarına hız verdi. Yıl boyu yaptığı bakım çalışmalarıyla her türlü kötü senaryoya önceden hazırlıklı olan UEDAŞ, bölgede gerçekleştirdiği bakım çalışmalarıyla da enerji sürekliliğini koruyor. 2021 yılında 5 bin 25 trafoya bakım yapılırken, 289 bin 705 elektrik direğinin de kontrollerini sağlayan UEDAŞ, enerji nakil hatlarında 13 bin 750 kilometrelik şebekeye bakım gerçekleştirdi.
Şebeke 7/24 Uzaktan Takip Ediliyor
Saha çalışanları arızalara kısa sürede müdahale ederek enerji tedariğini korurken şebekenin 7/24 online olarak da takip ve kontrollerinin yapıldığını ifade eden UEDAŞ Sistem İşletme Direktörü Volkan Çelik, “Bir vardiyada 350 personelimizle kar koşullarına hazırız. Araç filomuzda ise 109 aktif sepetli araç, 20 adet yedek sepetli araç, 78 arazi aracı, 12 vinç, 6 kablo test aracı ve 1 kar aracımızi hazır bulunduruyoruz.
Bunun dışında yine 6 farklı EDAS'la acil durum is protokolü imzaladık. Olası bir ihtiyaç halinde karşılıklı destek olabilmek için. Bu süreçte 7/24 esasiyla şebekeyi izleme merkezimiz SCADA'da arızaların tasnifi yapılmakta, ekiplerimiz gorevlendirilmekte, ölçüm ve kontrol işlemleri yapılmaktadır. SCADA merkezimizde zaman ve mekandan bağımsız olarak arızalara dakikalar içinde müdahale edebilmekteyiz" dedi.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: UEDAŞ, elektrik. Enerji,
Yorumlar
Haber Yazılımı