YEDAŞ Çalışanları 10 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu
Haber
18 Kasım 2021 - Perşembe 22:39 Bu haber 15804 kez okundu
 
YEDAŞ Çalışanları 10 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu
GÜNDEM Haberi
YEDAŞ Çalışanları 10 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu

YEDAŞ çalışanları, Çorum'da oluşturdukları hatıra ormanında 10 Bin fidanı toprakla buluşturdu.
Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde Kaliteli ve sürdürülebilir enerji tedariğini sağlamanın yanında sosyal sorumluluklarını da tüm hızıyla hayata geçiren Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ), ‘Sıfır Karbon’sloganı ile Çorum Merkez'de bulunan Deniz Köyü’nde bir hatıra ormanı oluşturdu. “Geleceğe Nefes” adıyla düzenlenen etkinliğe YEDAŞ’ın Koordinatörleri, Bölge Müdürleri ve çalışanları da katıldı.
HEDEFİMİZ SIFIR ATIK
Doğal yaşamın korunması ve sürdürülebilirlik üzerine geliştirilen projeler içinde yer almaya çalıştıklarını dile getiren Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ) Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, “Çevreye duyarlı bir şirket olarak yürüttüğümüz çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor, yeni bir proje ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dünyaya bir nefes, dikili bir ağaç kazandırmak için YEDAŞ Ailesi olarak 'Hatıra Ormanı' oluşturuyoruz. Şirket olarak doğal yaşama ve çevreye büyük önem veriyoruz. Bölgemizdeki abonelerimizin de çevre sorunlarına büyük bir hassasiyetle yaklaştığını gözlemliyoruz. Bu anlayışla oluşturduğumuz hatıra ormanına 10 Bin fidan dikerek 'Sıfır Karbon' şirket hedefimize yaklaşmış bulunmaktayız. Hem müşterilerimize hem de doğa ve çevreye karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Fidan dikme etkinliğinin sonunda şirket çalışanları ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, oluşturulan YEDAŞ Hatıra Ormanı’nın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: YEDAŞ, elektrik, enerji, orman, fidan
Yorumlar
Haber Yazılımı