Bitlis'li Mucit Bitmeyen Enerji Üretti!
Haber
21 Ekim 2014 - Salı 10:28 Bu haber 286 kez okundu
 
Bitlis'li Mucit Bitmeyen Enerji Üretti!
- Haberi
Bitlis'li Mucit Bitmeyen Enerji Üretti!

Enerjimagazin- Doğuştan elektrik ve enerji üretmeye merakı bulunan 55 yaşındaki emekli memur elektrik teknikeri Medeni Karakaplan, 4 yıl boyunca üzerinde çalıştığı çalışmasını tamamlayarak enerji üretimi alanında bir ilke imza attı.
Farklı metallerle bitmeyen enerji üretmeyi başaran icatçı, deneme aşamasında evinde kullandığı bu icat sayesinde ev elektriğinde yüzde 50 tasarruf ettirmeyi başardı. Çalışmasıyla enerji alanında çığır açan bir buluşa imza atan Medeni Karakaplan’ın icadı, aynı zamanda akıllı telefonlarda sorun haline gelen şarj problemine çözüm sağlarken, elektrikli araç üretimi için de oldukça önemli bir buluş olarak tarihe geçecek nitelikte. Karakaplan, icadını TÜBiTAK ve değişik üniversitelerdeki bilim adamlarından aldığı desteklerle her geçen gün geliştirerek, elektrikli araç üretiminde ve daha birçok alanda kullanılabilir hale getirmeyi hedefliyor. icat Dünyada ilk Ve Tek
icadının sırrını vermeyen Bitlisli 55 yaşındaki Medeni Karakaplan, değişik metallerin bir araya gelmesiyle oluşturduğu bitmeyen enerji buluşunun dünyada ilk ve tek olduğunu söyledi. Medeni Karakaplan, “Elimizin altında birçok enerjisi bitmeyen enerji bulunuyor. Ancak bizler bunun farkında değiliz. Ben 4 yıldır üzerinde çalıştığım bu icadımla sonunda enerjisi bitmeyen piller üretmeyi başardım. Yaptığım icat dünyada ilk ve tek. Çünkü dünyada bu alanda çok çalışma yapılmış, ancak hiçbir çalışma da bitmeyen bir enerji üretilememiştir. Ancak benim değişik metallerden ürettiğim enerjim hiçbir şekilde bitmiyor” dedi. “Elektrikte Yüzde 50 Tasarruf Sağladı”
icadını yaklaşık bir yıldır kendi evinde kullandığını anlatan Medeni Karakaplan, evin farklı yerlerine yerleştirdiği icadı sayesinde her ay elektriğe ödediği faturasında yüzde 50-60 civarında tasarruf sağladığını kaydetti. Evinin bir odasında yaptığı icadıyla şimdiye kadar 3 ila 12 watt arasında elektrik üretmeyi başardığını açıklayan Karakaplan, “Pil sayısını çoğaltmayla ve icada eklenti olarak güç kaynağı takviyesi yapılarak bitmeyen bu enerji 250 wattlık güce kadar çıkarılabilir. Bu da şu demek oluyor. Bu güce ulaşan enerjiyle ev elektriğinin tamamını karşılayarak, ömür boyu elektrik faturalarından kurtulabiliriz” diye konuştu. “Bitmeyen Enerjiyle Telefonlar 1 Dakikada Şarj Edilebiliyor”
Karakaplan, icadı sayesinde akıllı telefonların ve diğer elektronik cihazların şarj sorununa da kökten çözüm getirdiğini belirterek, “Normal elektrikle ancak bir saatte şarj edilebilen elektronik cihazlar, icadımla en fazla 1 dakika içinde şarj edilebiliyor” şeklinde konuştu.  iha
Kaynak: Editör:
Etiketler: Bitlis'li, Mucit, Bitmeyen, Enerji, Üretti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı