Enerji Depolama Yatırımlarına Finlandiya’dan Düşük Faizli Kredi
Haber
19 Kasım 2022 - Cumartesi 20:49 Bu haber 9035 kez okundu
 
Enerji Depolama Yatırımlarına Finlandiya’dan Düşük Faizli Kredi
ENERJİ Haberi
Enerji Depolama Yatırımlarına Finlandiya’dan Düşük Faizli Kredi

Dünya devi Merus Power, Enerji Depolama Sistem yatırımı yapan firmalara Finlandiya’dan düşük faizli kredi desteği sunuyor.

Dünya devi Merus Power’ın enerji depolama sistemlerine özel olarak sunduğu finansman desteği ile enerji depolama yatırımı yapmak artık daha kolay. Finnvera ile düşük faizli kredi kullanılması için destek sağlayan Merus Power ile yatırımcılar sistem devreye alındıktan 6 ay sonra ödemeye başlıyor.

HERHANGİ BİR SEVİYEDE ELEKTİK SİSTEMİNE YERLEŞTİRİLEBİLİR

Dünya devi Merus Power Enerji Depolama Sistemleri (ESS), operasyonel güvenilirliği artırmak için herhangi bir seviyede bir elektrik sistemine yerleştirilebiliyor.

Merus ESS yalnızca yenilenebilir enerji kaynaklarının daha sorunsuz entegrasyonunu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda elektrik arzını ve talebini de dengelemeye yardımcı oluyor. Birincil güç kaynakları kesildiği anda gerçek zamanlı olarak kullanılabilen Merus ESS, tüm güç sistemi için üretim, iletim, dağıtımdan, mikro şebeke operatörlerine, son tüketiciye kadar tüm güç sistemi için fayda sağlıyor.

DEPOLAMA SİSTEMİNİN KALİTESİ ÖNEMLİ

Enerji depolama sistemlerinin kalitesinin önemi hakkında bilgi veren Merus Power Türkiye Satış Müdürü Elvan Aygün; “Uzun yıllarını güç elektroniği alanında geçirmiş bir firma olarak gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki “Türkiye’nin Batarya Çöplüğü’ne” çevrilmemesi en büyük derdimiz oldu. 14 farklı modda çalışabilen, 20 ms(1 cycle ) de sisteme tepki veren, 3 seviyeli topolojiye sahip, pik sönümleyen, güç dağıtım yönetimi yapabilen, voltaj ve frekans kontrolü yapabilen, on-grid ve off-grid çalışabilen ve en önemlisi bunların yanı sıra Black - Start özelliğine sahip enerji depolama sistemlerimiz ile her zaman yatırımcılarımızın yanındayız.” dedi.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: merus power, enerji depolama, elektrik
Yorumlar
Haber Yazılımı