YEDAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Yunus Emre Bilgi Getirildi
Haber
19 Kasım 2022 - Cumartesi 21:06 Bu haber 18965 kez okundu
 
YEDAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Yunus Emre Bilgi Getirildi
GÜNDEM Haberi
YEDAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Yunus Emre Bilgi Getirildi

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş (YEDAŞ) Genel Müdürlüğü görevine YEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Emre Bilgi getirildi. Bilgi, göreve 1 Aralık itibariyle başlayacak.

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve  Sinop illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş’de (YEDAŞ) 3,5 yıldır Genel Müdür olarak görev yapan Hasan Yasir BORA’nın bu görevi 1 Aralık 2022 de halen YEDAŞ’ta Dağıtım Direktörlüğü görevini yürüten Yunus Emre Bilgi’ye devredeceği açıklandı. Açıklamada, Bora’nın YEDAŞ Yönetim Kurulu üyesi olarak grupta çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

YEDAŞ’ta Bilgi’nin Genel Müdürlük görevine atanmasının ardından bazı görev değişiklikleri de yaşandı. Buna göre, Bilgi’den boşalan Dağıtım Direktörlüğüne, YEDAŞ’ta Müşteri Teknik Hizmetleri Koordinatörü olarak görevini sürdüren Ümit Yaşar Kışla atanırken, Cihangir Gençoğlu ise Yatırım ve Tesis Direktörlüğü görevine atandı.

Hedef Müşteri Memnuniyeti

Bora bu değişiklikten duyduğu memnuniyeti ifade ederken 3,5 yıldır başarılı bir şekilde çalışan ekibimizdeki bu bayrak değişimi ve atamaların YEDAŞ’ın bundan sonraki adımları için çok sevindirici olduğu ve takım oyunun en güzel örneklerinden birinin sergilendiğini göstermektedir” dedi. 

Genel Müdürlük görevini devralacak olan Bilgi  'Kesintisiz, Kaliteli ve Sürdürülebilir Enerji’ sloganıyla yolculuğuna başlayan YEDAŞ’ı ulusal ve uluslararası arenada markalaştırmayı amaçlarken , ‘Müşterilerine, Yönetimine, Çalışanlarına, Topluma ve Tedarikçilerine” olan mesajı: “Tüm paydaşlara değer katarken, sektöre yön veren yeni nesil enerji şirketi olacağız.” şeklinde oldu.

Yunus Emre Bilgi Kimdir?

Bilgi; 2008 yılında Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve aynı yıl içerisinde Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş’de saha mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. 2012 yılında Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş’ye katılan Bilgi, sırasıyla Smart Grid-Projeler yöneticisi ve Operasyon Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Bilgi, 2018 yılında Boğaziçi Elektrik A.Ş. Sistem İşletme Direktörlüğü pozisyonuna atanmış ve İstanbul’daki 1,5 yıllık çalışma döneminin ardından 2019 yılı Ağustos ayında Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.’de Dağıtım Direktörü olarak çalışmaya başlamıştı.

 

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: yunus emre bilgi, hasan yasir bora, elektrik, enerji
Yorumlar
Haber Yazılımı