SEDAŞ'ta 19 Mayıs Coşkusu
Haber
19 Mayıs 2023 - Cuma 13:09 Bu haber 6422 kez okundu
 
SEDAŞ'ta 19 Mayıs Coşkusu
ELEKTRİK Haberi
SEDAŞ'ta 19 Mayıs Coşkusu

SEDAŞ, toplumsal konularda farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı “Tuvalimiz Trafolar” projesini 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Darıca’da devam ettirdi.

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Darıca’da kutladı. Elektrik trafoları aracılığıyla toplumsal farkındalık yaratmak hedefi ile sürdürülebilir hale getirilen “Tuvalimiz Trafolar” projesi, bu kez 19 Mayıs bayramı etkinlikleri kapsamında Darıca’da gerçekleştirildi.  SEDAŞ, bayram coşkusunu Kapalı Pazar önünde yer alan beton köşk tipi trafoya resmederek paylaştı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu Darıca’da da renkli görüntülere sahne oldu. SEDAŞ’ın yetenekli genç mühendislere enerji sektöründe deneyim kazanma imkânı sunan "Stargate Yetenek Programı" mezunu SEDAŞlılar, alanında uzman ressamlarla iş birliği içerisinde “Tuvalimiz Trafolar” projesi için fırçalarla trafo boyadı. Bayram coşkusu, kapalı pazar önünde yer alan beton köşk tipi trafoya, genç mühendisler tarafından “Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” temalı yazı ile resmedildi.

Cumhuriyetin 100. Yılında, “Tuvalimiz Trafolar” projesi ile 19 Mayıs bayramını kutluyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını paylaşan SEDAŞ yetkilileri, “Her yıl coşkuyla kutladığımız 19 Mayıs, hem bir milletin bağımsızlık mücadelesinin sembolü hem de geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımızın neferi gençlerimizin bayramıdır. Ulu önderimizin sevdiği, gençlere armağan ettiği bayramımız kutlu olsun. Bu vesile ile bu günleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: sedaş, 19 mayıs, trafo, elektrik
Yorumlar
Haber Yazılımı